DSC_0571 copy

Coşkun Özarı antrenörlük kursları Başıbüyük’te yapıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İstanbul Şubesinin birlikte organize ettiği TFF Grassroots “C” (Amatör) Antrenörlük kursları Maltepe Başıbüyük Stadı’nda gerçekleştirildi. İstanbul’da 3 yerde gerçekleştirilen kurslar Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu, Zeytinburnu Merkez Efendi stadı ve Maltepe Başıbüyük’te 17-26 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen kursa 90 kursiyer C lisansı almaya hak kazanacak.

Kurs ile ilgili sorularımızı yanıtlayan TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Rıza Çavuşoğlu şu ifadeleri kullandı. Çavuşoğlu “İstanbul’da 3 noktada düzenlediğimiz kurslar İstanbul’da 3 yerde gerçekleştirilen kurslar Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu, Zeytinburnu Merkez Efendi stadı ve Maltepe Başıbüyük’te olmak üzere tamamı 90 kursiyerimize C sınıfı lisans verilecektir. Aralık ayında henüz yeri belirlemediğimiz 3 kurs daha yapacağız. Bu kurslarda da toplam 90 kursiyerimize lisans vereceğiz. İstanbul’da 2660, Türkiye’de 18.500 lisanslı antrenörümüz bulunmaktadır. Kurs yerlerimizi 15 yıldır müracat eden kursiyerlerimizin ikamet adreslerine göre belirleriz. Kimseyi zor durumda bırakmamak adına ortak bir noktada kurslarımızı gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurs antrenörlerine plaket
TÜFAD Başkanı Rıza Çavuşoğlu “Geleneksel olarak kurslarımızda antrenörlük yapan hocalarımıza plaket taktim ediyoruz. Maltepe Başıbüyük’teki kursumuzda eğitmenlik yapan Mehmet Ekşi, Sercan Görgülü hocamıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ömer Ekşioğlu’ndan kursiyerlere plaket
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın başka bir program nedeniyle katılamaması ardından Maltepe Belediyesi’ni temsilen belediye başkan yardımcısı Ömer Ekşioğlu katıldı. Ekşioğlu “Belediye Başkanımız Ali Kılıç’ın sizlere selamını getirdim. Çam sakızı çoban armağanı, el emeği olan plaketleri kursiyerlere hediye etmek istiyoruz. Maltepe’mize hoşgeldiniz. Hepinizin başarılı olacağına inanıyorum. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü ile sözlerimi sonlandırmak istiyoruz. Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim” ifadelerini kullandı.

Kursun teknik sorumlusu Osman Erdoğan’ın plaketini ise Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Behram Kaçar taktim etti.

“C” sınıfı lisans alan kursiyerler amatör liglerde eğitmenlik yapabilecek, bölgesel amatör liglerde ise yardımcı antrenör olarak görev yapabilecek. 2 yıl görev yapmaları ardından UEFA B lisans almaya hak kazanacaklar.

Coşkun Özarı kimdir
4 Ocak 1931 yılında dünyaya gelen, 22 Haziran 2011 yılında hayatını kaybeden Coşkun Özarı Türk eski millî futbolcu ve teknik direktör görevlerinde bulundu. Galatasaray’a hem futbolcu hem de teknik adam olarak hizmet veren Özarı, uzun yıllar Türkiye millî takımının antrenörlüğünü yaptı.

DSC_0556 copy

DSC_0561 copy

DSC_0562 copy

DSC_0566 copy

DSC_0568 copy

DSC_0571 copy

DSC_0573 copy

DSC_0576 copy

DSC_0578 copy

DSC_0581 copy

DSC_0584 copy

DSC_0586 copy

DSC_0588 copy

DSC_0590 copy

DSC_0591 copy

DSC_0592 copy

DSC_0593 copy

DSC_0594 copy

DSC_0596 copy

Yorumlar kapalı.