ömer-özyavuz

Çözüm süreci Türkiye’nin kurtuluşudur

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Ömer Özyavuz, gazetemize açıklamalarda bulundu.
Özyavuz “30 yıldır akan kan, dinmeyen gözyaşı ile sorunlar yumağı olmuş Türkiye’nin kürt sorunu, çözüm süreci ile birlikte Türkiye’nin kurtuluşuna vesile olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Millet ilkelerinden taviz vermeden süreci al-ver süreci olarak görmeyen, Türklerin ve Kürtlerin kardeşlik arasına dayalı bir çözüm süreci olarak algılanıyor ve helalleşme sürecini başlatıyor” şeklinde konuştu.
Sözlerini “Cumayle Aşireti olarak bu süreci sonuna kadar destekliyoruz” ifadeleri ile sürdüren Ömer Özyavuz “Milli birlik sağlanacak, kardeşlik hukuku korunacak, anaların gözyaşı dindirilecektir. Türkiye için daha fazla demokrasi, daha fazla özgürlük demek olan bu süreci hiçbirşeye feda edemeyiz” ifadelerini kullandı.
Başkanlık Sistemi
Ülkemizin yaşadığı tüm sorunlar, parlamenter sistem anlayışından kaynaklanmaktadır diyen Ömer Özyavuz, parlamenter sistem ile yıllardır sağlanamayan bir istikrar, kurulamayan hükümetler ve koalisyonlar ülkenin üzerine kara bir bulut gibi çökmüştür. AK Parti olarak bu sorunların kökten çözümü için Türkiye’nin bir an evvel başkanlık sistemine geçmesi gerekmektedir. Bu sistem Türkiye’nin modern dünya ülkeleri ile aynı seviyeye gelmesinin bir tramplen tahtası olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti 3 partili sistem olan Başkanlık Sistemi ile ancak 2023 hedefini yakalayabilir.
İleri Demokrasi Hedefi
Çoğulcul, demokratik ve ileri demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kazandığı bir ileri demokrasi hayal ediyorum diyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Ömer Özyavuz, ileri demokrasi anlayışında halkın yönetime direk katılacağı, sivil toplum kuruluşları, fikir ve kanaat önderlerinin toplumsal sorunlara çözüm üretmesini gerektiriyor. Gönüllülük esasının tüm kurum ve kuruluşlarda egemen kılacak yasama, yürütme, yargı erkinin görev ve yetkilerini aşmayacağı, aşamayacağı bir sistemi özlüyoruz. Demokrasinin tüm kurum ve kuruluşlarda entegrasyonunu sağlayan bireyin özgürlüğünü ve gönüllülüğünü esas alan bu sistem, dünya demokrasi tarihinde örnek alınacak tek sistemdir” şeklinde konuştu.
2023 Hedefi
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Ömer Özyavuz “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılına kadar AK Parti plan, proje ve hedeflerini belirlemiş, modern dünya ile entegre olmuş, ileri demokrasi hedeflerine ulaşmış, ihracatı 1 trilyon dolara çıkmış, kişi başı milli hasıla 50 bin dolar seviyesine ulaşmış bir Türkiye’nin adıdır 2023.
2023 yılında dünyanın en çok 10 hedefinden birisidir 2023.
2023 yılında yüksek hızlı trenlerinin geçmediği bir belde kalmayacaktır. Her il’e bir havaalanı kurulmuş, her ilde, ilçeye büyük şehir hastaneleri kurulmuş büyük Türkiye özlemidir 2023” ifadelerini kullandı.
Artık Yeter
Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin terör belasına verdiği şehit sayısı 40 bindir. Buraya harcadığı para 400 milyar dolardır. Türkiye tüm kaynak ve enerjisini bu sorunlar ile boğuşmakla heba ediyor. Askeri harcamalar, yaralı ve sakat kalan vatandaşlarımız da cabası. Tüm bu sorunlar AK Parti’nin barış, kardeşlik ve ilkeleriyle demokratik Türkiye hayali ve özleminin giderileceği bir sürece girmiştir. Artık ülkemizde kan ve gözyaşı görmek istemiyoruz. Silahlar sussun, barış, kardeşlik iklimi başlasın istiyoruz. Çözüm yollarının taçlanacağı tarih 21 Mart 2015 nevrozudur. Bu sürecin başarı ile taçlandığına şahit olacağız. Birbirimizi hor görmeden, aşağılamadan, karşılıklı helalleşeceğimiz bu sürecin Türkiye’nin aydınlık geleceğine açılan bir kapı olarak görüyorum” şeklinde konuştu.
Ömer Özyavuz Kimdir-Biyografisi
Ömer Özyavuz 1966 yılında Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Harran’da tamamladı. Siyasi hayatında ilçe başkanlığı, il genel meclis üyeliği yapan Ömer Özyavuz, 25. dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı oldu. İş adamı olan Ömer Özyavuz evli 7 çocuk babasıdır.

ömer-özyavuz

Yorumlar kapalı.