DSCN2160 copy

Demirli Sitesi’nde neler oluyor

Abone Ol
Daha Fazla

Zümrütevler Mahallesi’nde bulunan 248 dairelik, bölgenin prestij projesi olarak 2005 yılında faaliyete giren Demirli Sitesi’nde 6306 sayılı kentsel dönüşüm ve yenileme kanunu gereği başlatılan proje şaşkınlık ile karşılandı.

14 Bin 820 metre kare alan üzerinde, 6 bloktan oluşan 10 yıllık binanın kentsel dönüşüm içerisine alınmasını anlayamadıklarını ifade eden Demirli Sitesi sakinlerinden birkaç kişi burada neler yapılmak isteniyor, anlamakta zorluk çekiyoruz diye sitemlerini dile getirdiler.

Demirli Sitesi’nde kentsel yenileme projesini uygulamaya koymak isteyenlerin oldu bittiye getirip 10 yıllık bina kentsel dönüşüm tehdidi ile karşı karşıyadır. Buradaki oturulamaz raporları, projeyi hayata geçirecek firma ile yapılan sözleşme yeterli ve ihtiyacı karşılayabilir durumda olmadığını ifade eden site sakinleri “2005 yılında hizmete giren, oldukça sağlam 4 blok’un oluştuğu, daha önceleri bir kooparatif eliyle 2 blok’u kentsel yenileme alanına girebilecek nitelikte olduğunu, 4 blok ta herhangi bir ihtiyaç olmadığını ileri sürerek belediye yetkilileri ve ilgililer geri dönüşü mümkün olmayan bu durumdan Demirli Sitesi’ni kurtarmalarını bekliyoruz” diye taleplerini dile getirdiler.

DSCN2161 copy

DSCN2160 copy

DSCN2159 copy

DSCN0536 copy

Yorumlar kapalı.