AYSELDAĞ

Dert Anası “Aysel Dağ” Adaylık Yolunda

Abone Ol
Daha Fazla

Şiddet gören kadınların ve ihtiyaç sahiplerinin “Aysel Ablası”, AK Parti İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı oldu.

Kadın sığınma evinde uzun yıllar idareciliğin ardından Kartal Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda görevine devam eden Aysel Dağ, şimdi de onların sesini Meclis’e taşımak hedefiyle kolları sıvadı.

Aysel Dağ, özellikle Kartallıların yakından tanıdığı bir isim. Doğum yeri olan Kartal’dan ayrılmayan Aysel Dağ, yıllardan beri ilçede ihtiyaç sahiplerinin ilk başvurduğu, sorunlarına çare aradığı kişi haline geldi. Önce şiddete uğrayan kadınların sığındığı Kartal Kadın Konuk Evi’nde, ardından Kartal Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda görev yapan Aysel Dağ, engelli, yaşlı, dul, yetim ve mağdurların dert ablası oldu. Sorunları dinleyen, çözüme kavuşturmak için gösterdiği çabayla herkesin gönlünü fetheden Aysel Dağ, şimdi tecrübelerini Meclis’e taşıyabilmek hedefiyle milletvekili aday adayı olarak yola çıktı.

13 yıldan beri AK Parti’ye gönül verdiğini belirten Aysel Dağ, yaptığı çalışmaları ve siyasi arenada yer alma nedenini şöyle anlattı:

“Kartal Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik yaparak, kadınların ekonomik olarak güç kazanmasına yardımcı olmaya çalıştım. 8 yıl boyunca şiddet gören kadınların yanında oldum, hatta bazı geceler sığınma evinde onlarla birlikte kaldım. Hem o kadınların, hem de özellikle onların kız çocuklarının yaşadıkları sıkıntıları çok yakından gördüm. Bu yüzden kadınlara yönelik politikaların oluşturulmasında en iyi kadınların rol oynayabileceği düşüncesiyle milletime hizmet yolunda bir adım daha atarak, samimiyetle, aşkla, şevkle ve canla başla çalışmak üzere milletvekili aday adayıyım. Güçlü ve yeni bir Türkiye için güçlü kadınlar olarak omuz vermek zorundayız.”

Aysel Dağ kimdir?
Aslen Erzincan Refahiyeli olan Aysel Dağ, 1969 yılında İstanbul Kartal’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Kartal’da tamamladı. İki çocuk annesi Aysel Dağ, Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Öğrencisi. Kartal Halk Eğitim Merkezinde 9 yıl öğretmenlik yaptı. 2004 yılından itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Kartal Kadın Konuk Evi’nde 8 yıl idarede görev aldı. Halen, Kartal Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışmakta. AK Parti Siyaset Akademisi Sertifikası sahibi Aysel Dağ, Kartal AK Parti İlçe Kadın Kollarında kuruluşundan 2014 yılına kadar ilçe yönetim kurulu üyeliği yaptı. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev aldı. Şu anda AK Parti Kartal İlçe Kadın Kolları Akil İnsanlar Komisyonunda görev yapan Aysel Dağ, aynı zamanda Erzincan Refahiye Derneği Kadın Kolları Başkan Yardımcısıdır.

208753_1821828239968_5357742_n copy

AYSELDAĞ

Yorumlar kapalı.