mehmet erikçi

Ercan Konak’a ilk tepki Mehmet Erikçi’den geldi

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhurbaşkanına tehdit ve hakaret içerikli paylaşımı nedeniyle gözaltına alınan Maltepespor Başkanı Ercan Konak’a ilk tepki AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığından geldi. Konuyla ilgili sosyal medyada açıklama yapan AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi şu ifadeleri kullandı.

“Maltepe Kamuoyunun Dikkatine!”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı,
Güzel ülkemizin lideri,
Dünyamızdaki mazlumların tek ümidi,
Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında, Maltepespor başkanına yakışmayacak şekilde, siyasi nezaketle yeri olmayan bir üslup ile kulüp başkanı sıfatı taşıyan Ercan Konağın, sosyal medyada yer alan paylaşımlarını görmüş bulunmaktayız.

Sayın Cumhurbaşkanımıza tehditler savurmak kimsenin haddine değildir.Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkanına tehditkar bir dil ve saygı sınırlarını aşan üslup, kesinlikle eleştiri olarak kabul edilemez.

Maltepespor Kulübü,bu zamana kadar en büyük desteği, Sayın Cumhurbaşkanımızdan görmüştür.
Maltepe sahilinde bulunan ve kiralarını topladığı alanın tahsisi,
Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılmıştır.

Maltepesporumuzun maçlarını oynadığı stadyum yine Cumhurbaşkanımız döneminde yapılmıştır ve bunun gibi nice tesisler yine Cumhurbaşkanımız tarafından Maltepemize kazandırılmıştır.
Hiç kimse, Sayın Cumhurbaşkanımızın Maltepe halkının ve gençlerin hizmetine sunduğu bu gayreti, emeği ve azmi çirkin sözleriyle kirletemez.

Maltepespor Kulübü başkanlık makamı, efendiliğin hoşgörünün ve saygınlığın makamıdır.

Maltepespor Kulüp Başkanlığı, gelecek nesillere örnek olmaktır, yol gösterici olmaktır, sevginin ve sporun kaynaştıran tarafı olmaktır.

Geleceğimiz olan gençlere örnek olunması gereken bir makamı, kişisel fikirler uğruna kullanmak, kirletmek,
kimsenin haddine değildir. Maltepespor, kişilerin çirkin siyasi düşüncelerine ve emellerine terk edilmemelidir.

Öyle ki, Maltepespora gönül vermiş Maltepelilerin, ağzından çıkanın farkında olmayan, hata üzerine hata yapan bu kişiye tahammülü kalmamıştır. Maltepespor kulüp başkanı Ercan Konak’ın, başta hadsizce tehdit etmeye kalktığı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ve sonrasında bütün Maltepe kamuoyundan özür dilemesi ve İSTİFA etmesi gerekmektedir.
Kamuoyuna Saygılarımla” şeklinde açıklamada bulundu.

Yorumlar kapalı.