erkan kandemir

Erkan Kandemir “Mücadelemiz isimler önüne sıfat ekleme mücadelesi değil”

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti İstanbul seçim koordinasyon merkezi programı doğrultusunda İstanbul Milletvekili Adayı Erkan Kandemir Maltepe’de esnaf ziyaretlerinde bulundu. Akşam saatlerinde ise Erzurumlular Vakfı’nı ziyaret eden Kandemir, Erzurumlulardan destek ve dua istedi.
Programın açılış konuşmasını yapan Erzurumlular Vakfı Başkanı Süha Dengizek şunları söyledi. Dengizek “Bakanımızın, meclis başkan vekilimizin Erzurum’lu olması ister istemez bizi bir takım yerlere yönlendiriyor. Biz hemşerilerimize elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Vatanına, bayrağına, toprağına, Kuran’ına, başörtüsüne saygılıysa o adam Erzurumludur
Daha sonra AK Parti Maltepe ilçe başkanı konuşmasında “Bugün buraya bakan yardımcımız ve milletvekili adayımız Erkan Kandemir ile birlikte sizleri ziyaret etmeye geldik. Erzurum deyince aklımda kalan bir adam Vatanına, bayrağına, toprağına, Kuran’ına, başörtüsüne saygılıysa o adam Erzurumludur. AK Parti kurulduğundan bugüne hep bu 5 kutsal saydığımız değerlere saygı, hürmet göstererek bu günlere geldi. Ben bir siyasi partinin ilçe başkanıyım ve burada sizlerden oy, destek istemeye geldik. Türkiye kritik bir süreçten geçiyor. AK Parti ne kadar güçlü bir şekilde meclise girerse, sizlerde o kadar güçlü bir şekilde temsil edilmiş olursunuz. Bu seçimde önceki seçimlerden farklı olarak şunu istiyoruz. Sizler 1 oyunuz vardı verdiniz %49 oy aldık. Şimdi ise sizin 1 oyunuz yetmez, eşiniz, dostunuz, komşunuz, arkadaşınızdan 1 emanet oy isteyeceksiniz. İnşallah %55 hedefimize ulaşacağız” şeklinde konuştu.
Daha sonra konuşmasını yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Erkan Kandemir şunları söyledi.
AK Parti bir dava partisidir
Kandemir “AK Parti hareketinin en büyük özelliği, biz bir dava partisi olduğumuzu düşünüyoruz. Biz bir değer partisiyiz. İdealleri olan bir siyasi partiyiz. Klasik sağ bir siyasi parti değil AK Parti hareketi. Bir sevda hareketi. Bu millete, bu topraklara, bu medeniyetin değerlerine muhabbetle sarılma hareketidir.
Mücadelemiz isimler önüne sıfat ekleme mücadelesi değil
Erkan Kandemir genç bir kardeşiniz. Milletvekili olsa ne olur, olmasa ne olur. Mesele isimler meselesi değil. Bizim mücadelemiz isimlerin önüne sıfatlar ekleme mücadelesi değil. Bizim idealimiz var. Bir anlayışın, bakış açısının, idealin değerler manzumesini yüreğinde taşıyan, zihnine nahşetmiş ve bunun üzerinden de hayata, siyasete, dünyaya bakan bir manzumenin orada var olmasıdır.
Aldatan ve aldanan olmadık
Biz bir destan yazdık 12 sene önce. Daha yapacaklarımız var. Bizim 2 özelliğimiz var. Bir, asla aldatan ve aldanan olmadık. İki, bizim cesaretimiz var. “Siz seferle mükellefsiniz zaferle değil” diyen bu medeniyetin algısından biridir. Biz yürürüz.
Bu yiğitler bu memlekete hep sahip çıkacaktır
Sizlerden Allah razı olsun. Bu memlekete Erzurumlular, bu yiğitler hep sahip çıkacaktır. İlk mitingi Erzurum’da yaptık. O kadar önemliydi ki bizim için, sadece bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı değil orası. Bir değerler manzumesini bu topraklarda ekilmiş, tohum bulmuş, ağaç olmuş, burada meyve vermiş hali bizim için.
Bir tane vatanımız var sahip çıkacağız
Sizin yüreğinizde, zihninizde olmak, sizin desteğinizi almak bizim için sadece bir oy değil. Bu halkayı genişletmek lazım. Bir tane vatanımız, bir tane memleketimiz var. Hep beraber sahip çıkacağız. Çok çalışacağız. Kim hangi kumpası kurarsa kursun, hangi iftiraya sarılırsa sarılsın, hangi tuzağı kurarsa kursun evelallah aşacağız. Biz milletimize inanıyoruz, milletimiz de bize. Eğer siz sahip çıkmassanız bir lider çıkıpta birleşmiş milletler kürsüsünden tüm dünya liderlerinin gözlerine baka baka “sizin düzeniniz adil değil, 5 ülke tüm dünyanın kaderine karar veremez” diyemezdi.
Bizim için bu seçim bağımsızlık seçimi
Yeni bir seçime giriyoruz. Bizim için bu seçim bağımsızlık seçimi. Türkiye’nin geleceği de oylanacak bu seçimde. Bu coğrafyada bize inanan, güvenen insanların umudunu oylayacağız. Ya bir liderin arkasında sım sıkı duracağız, o yine masaya oturacak, masaya yumruğunu vuracak, bu ülkeyi taşıyacak, önünü açacak, ya öyle olacak ya böyle olacak.
Ruhundaki ateşi zihnindeki idealle birleştirip bu ülkeye hizmet etmeyi hayatının merkezine koymuş insanların bulunduğu bir siyasi partiyiz. Dertli olmayı öğrendik, o derdin içerisine kendi nefsini koymamanın mücadelesini veriyoruz. Tevarüz eden geleneği, omuzlarımıza aldığımız yükü bu ülkenin, bu vatanın birliğini, bütünlüğünü, manevi değerlerinin kutsiyetini sadece yüreğimizde değil, enerjisinde, attığı her adımda hisseden bir yapı olma içerisindeyiz.
7 Haziran sıradan bir seçim değil
7 Haziran bizim için sadece bir tarih değil, oylarımızı kullanacağımız sıradan bir seçim de değil. Bir şeye karar vereceğiz. Ya koalisyon ihtimali doğar, ya da bir daha bu ülkeye istikrarsızlık gelmesin deyip, koalisyon ihtimalini kenara koyacağımız bir seçimdir. Güçlü bir Türkiye seçimidir. Bu seçimlerde inşallah ilk sivil anayasayı, başkanlık sistemini tartışacağımız bir seçim olacak. Bir daha gelmemek üzere bu ülkenin kapısından krizleri, istikrarsızlığı, bu millete efendilik yapacak siyasetçileri, adaletsizliği kovacağız. Bu yüzden +1, +2 oy” şeklinde konuştu.

erkan kandemir (1)

erkan kandemir (2)

erkan kandemir (3)

erkan kandemir (4)

erkan kandemir (5)

erkan kandemir (6)

erkan kandemir (7)

erkan kandemir (8)

erkan kandemir (9)

erkan kandemir (10)

erkan kandemir (11)

erkan kandemir (12)

erkan kandemir (13)

erkan kandemir (14)

erkan kandemir (15)

erkan kandemir (16)

erkan kandemir (17)

erkan kandemir (18)

Yorumlar kapalı.