DSCF4516

Erol Kaya “Hükümet kurma noktasında elimizden geleni yapacağız

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Maltepe Vefa iftarına katılan İstanbul Milletvekili Erol Kaya, “hükümet kurma noktasında elimizden geleni yapacağız” dedi. Konuşmasını “2 partinin oy oranından fazla oy aldık, 2 partinin milletvekili sayısından daha fazla milletvekili çıkardık. Ne yazık ki biz üzülüyoruz onlar seviniyor. Garip bir durum ile karşı karşıyayız” şeklinde konuştu ve konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Teşkilatımıza dünden bugüne görev yapan bütün hazirunu saygı ile selamlıyor, hayırlı ramazanlar diliyorum. Türkiye’de biz hakkaten huzur içerisindeyiz. Yakın coğrafyamız, müslüman dünyası ve tüm insanlık ciddi anlamda sıkıntıdalar. Kan ve gözyaşı içerisinde ramazan ve bayramı yapacaklar. Rabbim onların sıkıntılarını gidermeyi de bizlere vesile eylesin.

Eksiklerimizi görmek, bunları gidermek için çalışmalar yapıyoruz
Türkiye bir seçimden çıktı. Seçimin sonundaki tablo ile alakalı birkaç cümle söylemek gerekirse evet %41’lik oy aldık. Bu çok sevinilecek bir tablo değil. Bunun sebepleri üzerine bir çalışma yapıldı. Eksiklerimizi görmeyi, bunları gidermeyi ve bunlarla ilgili gereğini yapmak ile ilgili bir çalışma düzenliyoruz.

Biz üzüntülüyüz onlar seviniyorlar
Şimdi hükümet kurma çalışmaları sürdürülüyor. Biz birinci partiyiz, üzüntülüyüz az oy aldık diye. Anlamadığım birşey var. İkinci parti ile üçüncü partinin toplamından fazla oy aldık. İkisinin toplamından daha fazla milletvekili çıkarttık. Biz üzülüyoruz onlar seviniyor. Nasıl olduğunu bende anlamadım. Üçünün de demekki tek bir hedefi vardı AK Parti’ye oy kaybettirmek. Onu başardıklarından dolayı seviniyorlar.

Hükümet kurmak için elimizden geleni yapacağız
Sizlerin bize tevdi ettiği emanetin gereği olarak hükümet kurma çalışmaları ile ilgili üzerimize düşeni tüm samimiyetiyle gayret edeceğiz. Bizden sonraki partilere hükümet kurma ile ilgili hükümet kurma noktasında çalışmalarımızı götüreceğiz. Bu tekliflerin gereği de hepsini yapacağız. Bunları gerçekleştirdik gerçekleştirdik. Gerçekleştiremezsek ikinci parti, oda gerçekleştiremezse uzak bir ihtimal ama Türkiye yeniden bir seçime gitme ihtimali olabilir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.