maltepekentkonseyigençlikmeclisi

Gençlik Meclisine Gamze Karslı ile Mert İnal Seçildi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi 3. Olağan Seçimli Genel Kurulu Maltepe Belediyesi Yılmaz Mızrak Kültür Merkezi’nde yapıldı. Maltepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi 3. Olağan Seçimli Genel Kurul’u 10 Ocak Cumartesi günü Yılmaz Mızrak Kültür Merkez’in de gerçekleştirildi. Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Maltepe Kent Konseyi Başkanı Esra Kaya Erdoğan’ın konuşması ile genel kurul başladı.

Esra Kaya Erdoğan açılış konuşmasında “ Gençler için geleceğimiz denir bu aslında yanlış bir ifadedir gençlik bugünümüzün teminatıdır. Gençlik samimiyeti, inancı, kolektif ruha inanmışlığı, coşkusu ile bugünü diri tutandır. ” diyerek gençlik meclisi genel kuruluna katılan gençlere, meclis üyelerine, siyasi parti temsilcilerine ve çeşitli STK’lardan izleyici olarak katılan temsilcilere teşekkür etti.

Maltepe Kent Konseyi eski Gençlik Meclisi başkanı Cemil Dinçer’in kent konseyi gençlik meclisini ve geçmiş dönemde gerçekleştirdikleri projeleri anlattığı sunum ve konuşması ile devam etti.

Yapılan konuşmalardan sonra Kent Konseyi Başkanı Esra Kaya Erdoğan, görevini devreden Gençlik Meclisi Başkanı Cemil Dinçer’e katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Plaket töreninden sonra genel kurul üyelerinin önerisiyle divan kurulu oluşturuldu. Divan; Nesil Aykut Yıldız, Orsev Çelik ve Maltepe Kent Konseyi Eski Gençlik Meclisi Başkanı Cemil Dinçer ‘den oluşturuldu. Aday olan 19 kişinin kendisini tanıtmasının ardından, Maltepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi yürütme kurulu üyeliği için seçimlere geçildi. 77 genel kurul üyesinin oy kullandığı seçim kapalı oy açık tasnif yöntemi ile gerçekleşti.

Seçim sonucunda Alev Boyraz 67, Gamze Karslı 64, Cansu Eren 61, Eray Aydın 61, Mert İnal 59, Yaprak Özdemir 59, Emrah Yılmaz 56, Mert Aslan 56, Sude Mermer 56, Berk Engin 54, Murat Karakuş 53, Sidar Edeş 50, Muhammed Aydın 45, Alican Çolak 41 oy alarak Maltepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi yürütme kurulu üyeleri oluşturuldu. Demokratik bir seçim ile göreve gelen yürütme kurulu üyeleri ilk toplantılarında eş başkanlığa Gamze Karslı ve Mert İnal’ı sekreterliğe ise Yaprak Özdemir’i oybirliği ile seçti.

Yorumlar kapalı.