Başlıksız-1

Güle Güle ÇOBANOĞLU

Abone Ol
Daha Fazla

Geçtiğimiz günlerde Maltepespor’un efsane başkanı Cemil Çobanoğlu’nun vefat ettiği haberini cep telefonuma gönderilen bir mesajla öğrendim. Cenaze saatine yarım saatten daha az vakit kala ulaşan bu mesaj ile bu acı ölüm haberini aldım.

Maltepespor’da bir dönem başkanlık yapmış, üstelik efsane bir takım kurmuş, şampiyonluğu da kıl payı kaçırmış bir başkanın ölüm haberi cenaze törenine yarım saat kala haberdar edilemezdi. Ancak ne Maltepespor yönetimi ne Çoban Tur ne de Çobanoğlu Ailesi bu işi önemsememiş, Düzce’deki cenazeye katılanlarla Çobanoğlu’nun hayatını sınırlandırmışlardır. Oysa Maltepe’de çok sevilen Cemil Çobanoğlu’nun vefat haberi çok kısa sürede yayılmalıydı. Düzce’deki cenaze merasimi için cenaze törenine yarım saat kala haber vermek Maltepespor’un ne kadar vefa!lı olduğunu gösteriyor. Unutmayın ki bir günde siz eski başkan ve yönetim olacaksınız.

Merak ettim internet üzerinden cenaze fotoğraflarına ulaştım. Acaba Maltepe’den Çobanoğlu’yla helalleşmeye giden kaç insan var diye. Ancak hiçbir tanıdık bir simaya rastlamadım. Acı olan şu ki Sayın Çobanoğlu ile son kez helalleşmek fırsatını yakalayamadım. Başkanlığı döneminde rahatsızlıkları olduğunu biliyordum. Hatta bir ara tedavi için Amerika’ya gitmişti. Ancak Maltepespor kulübü ya da Çoban Tur kurumsal kimlik taşıyorlardı yada taşıyor olacaklarını düşündüm. Heyhat oysa çok yanılmışım.

Başkanımızla son kez helalleşemedik. Bu nedenle bu yazıyı kaleme alma gereği duydum. Maltepespor başkanını her türlü değerin üstünde olması gerekir. Maltepespor kulübü ve yönetimi de vefalı olmak zorundadır.

Bugün Cemil Çobanoğlu’na reva görülen şeyler yarın sizin içinde uygulanır vefasızlık alır başını gider. Bu vefasızlık örneği Maltepe’ye yakışmadı.

Kabrinde rahat uyu Cemil Çobanoğlu. Allah tüm taksiratını affetsin, yattığın yer ışıkla dolsun. Hakkını helal et bizlere. Biz hakkımızı çoktan helal ettik bile. Acılı aile fertlerine başsağlığı diliyorum.

Yıllarca emek verdiği Çoban Tur AŞ’ye sadece sitemlerimi bildiriyorum. Bizim başkanımız böyle bir durumu hak etmemiştir.

Saygılarımla…

 

Ahmet TÜKEK

 

 

Yorumlar kapalı.