HALİL SAYIN

Halil Sayın ”Bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz”

Abone Ol
Daha Fazla

Bir süre önce İSKİ Avrupa Yakası Su İsale Müdürlüğü görevinden istifa ederek 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde İstanbul 1. Bölge’den aday adayı olan Halil Sayın “AK Parti bu ülkenin misakı milli sınırlarının güvencesidir. AK Parti olarak asla bu ülkeyi böldürmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

TEK VATAN, TEK BAYRAK, TEK MİLLET

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Halil Sayın, ilkemiz ve ülkümüz tek vatan, tek bayrak, tek millettir. Aydınlık ve müreffeh Türkiye’ye bu düşünceler ile ulaşacağız.

İLERİ DEMOKRASİ

AK Parti bu ülkedeki farklı fikirlerin, farklı inanışların teminatı olduğunu söyleyen Halil Sayın “İnsan hak ve hürriyetlerinin vatandaşlık tanımı ile güvence altına alındığı, yeni bir anayasa ile Türkiye Cumhuriyeti ileri demokrasiye geçebilir” ifadelerini kullandı.

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Halil Sayın “Vatandaşlarımız 7 Haziran seçimleri ile ilgili ortaya çıkan tabloyu en iyi anlayan ve algılayan parti AK Parti’dir. AK Parti koalisyon kurmak için şartsız ve önyargısız koalisyon kurmanın yollarını denemiştir. Kimisinin sarı çizgisi, kimisinin kırmızı çizgisi, kimisinin de koalisyon kurmak için ön şartları vardı. Netice itibariyle her yolu deneyen AK Parti, vatandaşın koalisyon isteğini yerine getirememiştir. AK Parti’nin kuramadığı koalisyonu vatandaşımız sandıkta kuracaktır. 1 Kasım seçimleri bu yüzden seçimlerin seçimidir” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı.