HALİL SAYIN

Halil Sayın istifa etti

Abone Ol
Daha Fazla

İSKİ Avrupa Yakası Su İsale Müdürü Halil Sayın, görevinden istifa etti. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan erken Genel Seçimlerde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Halil Sayın gazetemize şunları söyledi.

SEÇİMLERİN SEÇİMİ
Yıllardır AK Parti’nin ve milletimizin bekası için gece gündüz çalışıyoruz diyen Halil Sayın, 1 Kasım seçimlerini “SEÇİMLERİN SEÇİMİ” olarak değerlendiriyorum. Bu milletimizin var olma mücadelesidir. Milletimize olan vefa duygumuzu ödemek, partimize olan bağlılığımızı göstermek adına taşın altına elimi koymak için aday adayı oldum. Görev verilir yada verilmez önemli değil. Ancak partimizin ve ülkemizin en zor dönemlerinden biri 1 Kasım seçimleridir. Bu seçimde ya millet, ya zillet diyeceğiz. Bu nedenle göreve hazırım. Partimin bana vereceği her görevi layıkı ile yaparım. Görev almasam bile partimin bir neferi olarak gece gündüz demeden, dur durak bilmeden çalışacağımın altını çiziyorum.

HALİL SAYIN KİMDİR
Doğum Yeri: Kahramanmaraş
Doğum Tarihi: 1974
1974 Kahramanmaraş doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Lisans eğitimini 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita ve Kadastro Mühendisliğinde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde İngilizce ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset eğitimi aldı. Yüksek Lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı’nda yapmakta olup ulaştırma üzerine tez sunumunu yapmıştır. AK Parti Siyaset Akademisi mezunu da olan SAYIN; ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden de başarı ile mezun olmuştur.

İş hayatına Bonn Üniversitesi tarafından yapılan Ege ve Marmara Bölgesi Deprem Araştırma Projesinde görev alarak başladı. Harita sektöründe; imar planlaması ve uygulamaları, bina ve altyapı mühendislik işleri, kadastro uygulamaları vb. işlerde, inşaat sektöründe ise; köprülü kavşak, otoyol, altyapı işleri, dere ıslahı ve bina yapım işlerinde proje ve şantiye mühendisi olarak görevler yaptı. 1996 yılı sonunda kamu görevine başladı. Kamuda; İSKİ Genel Müdürlüğü’nde atıksu, ruhsat denetim, tesis inceleme, su havzaları, kaçak yapılaşma, çevre koruma ve imar planlaması çalışmalarında aktif olarak bulundu. 2009 yerel ve 2011 genel seçimlerine katılmak için memuriyet görevinden istifa etti. Bir müddet İstanbul Adli Yargı Mahkemelerinde; Çevre, İmar, Kamulaştırma, Ulaştırma ve Su Havzaları konusunda uzman bilirkişilik ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda koruma kurulu üyeliği yaptı. Yeni kurulmuş olan Sultangazi Belediye Başkanlığı’nda kurucu Belediye Başkan Yardımcısı olarak kendisine tevdi edilen görevleri başarı ile yerine getirmesinin ardından; ailesi olarak gördüğü İSKİ Genel Müdürlüğü’ne dönüş yapmış ve 2014 yılı ekim ayı itibari ile Avrupa Bölgesi Su İsale Şube Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

Yurtiçi ve yurtdışı birçok eğitim, panel, seminer vs. programlarda gerek eğitmen gerekse katılımcı olarak yer almıştır. Sosyal sorumluluk bilinci ile birçok kuruluş ve sivil toplum örgütünde aktif olarak görevlerde bulunan Halil SAYIN; evli ve 3 çocuk babasıdır.

HALİL SAYIN

Yorumlar kapalı.