halilsayin

Halil Sayın’dan Basın Açıklaması

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Halil Sayın, basın açıklamasında;

“Değerli Basın Mensupları;

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Millet olarak, sözcüklerin insanlık dışı saldırılar karşısında zayıf kaldığı, yüreklerin kan ağladığı, acı dolu günler yaşıyoruz. Demokrasiye olan inancımız; bizleri sözün gücüne güvenmeye, sesimizi değil sözümüzü yükseltmeye, tüm olumsuzluklara rağmen insanlık erdemini korumaya icbar etmektedir. Her ne şartta olursa olsun ülkemize ve insanımıza zarar veren her türlü fiil ve eylemin karşısında tek yürek tek soluk olmak, dikleşmeden dik durmak en temel sorumluluğumuzdur.

Bir yaşama ideali fikriyle bağlı olduğumuz AK Parti felsefesinin bir gereği olarak, huzura ve sükûnete en çok ihtiyacımızın olduğu bir zamanda; dünyalık bir makam, mevki kaygısı taşımadan ve sağına soluna bakmadan tereddütsüz ” hazırım ” diyebilme düşüncesiyle partimizin İstanbul 1.Bölge Milletvekilliği görevine talip olduğumu beyan etmek istiyorum.

Başta bu felsefemizin mimarı kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği istikamette daha fazla sorumluluk alma idealiyle mecliste olma arzusunda olduğumu kamuoyu ile paylaşmak isterim.

Eli kanlı terör örgütüne karşı verdikleri amansız mücadelelerinden dolayı Ordumuza ve Emniyet Mensuplarımıza minnet duyguları ile şükranlarımı sunarken, şehit asker ve polislerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar, yakınlarına da sabır ve sebat dilerim.

Ülkemizin içinden geçtiği bu kritik süreçten 1 Kasım seçimlerine gidilen yolda görev verilsin veya verilmesin, yetkili organlarımızın uygun gördüğü her alanda görev almaya hazır olduğumu ve bütün aday adayı arkadaşlarımın da ayni hassasiyetlerle aday olduğuna olan inancımı yinelemek isterim. Bu süreçte aday olmaya sorumluluk üstlenmek adına göreve talip olmak zaviyesinden bakıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle;

Her karışında şehit kanlarının izini taşıyan bu vatan toprağına göz dikmeye cüret eden her yapıya karşı, tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet ilkesi temelinde karşı durma sorumluluğu ile hareket etmek boynumuzun borcudur.

Basın açıklamamıza göstermiş olduğunuz alakadan dolayı teşekkür eder; Yüce Milletimize saygılar sunarım.” dedi.

Yorumlar kapalı.