özgecanarslan

Hatice Aydın “Özgecan’a Yapılan Bize Yapılmıştır”

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Maltepe Kadın Kolları Özgecan Arslan’a yapılan vahşeti kınadı. AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatı önünde stand açarak taziye defteri koydular. Vatandaşların bu vahşet karşısında görüşlerini yazdıkları taziye defteri 1 hafta süreyle AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatı önünde saat 13:00-17:00 arası açılarak vatandaşların tepkileri, görüşleri yazılacak.

Konu ile ilgili basın açıklaması yapan AK Parti Maltepe Kadın Kolları Başkanı Avukat Hatice Aydın şunları söyledi.

“ÖZGECAN’A YAPILAN BİZE YAPILMIŞTIR”
“Özgecan’a yapılan bize yapılmıştır.” Sloganıyla İstanbul’da eş zamanlı tüm ilçelerimizde ve Maltepe’mizde de tepkimizi bir hafta boyunca göstereceğiz.

AK noklarımızda açılacak taziye defterleriyle halkımızla Özgecan’ın acısını ve kadına karşı şiddetle ilgili düşüncelerimizi paylaşacağız.
Özgecan aslan’a yapılan vahşeti şiddetle kınıyoruz.

Bu bir vahşettir. Bizler kadın kolları olarak sadece bu olay karşısında değil bir çok olayda tepkimizi ortaya koyduk.

Daha yeni zamanda galata köprüsünde “çocuğuma dokunma” eylemi yaptık. Şiddete hayır yürüyüşü yaptık. Şiddetin her türlüsünün karşısındayız. Ak parti olarak kadına uzanan eller kırılsın diyerek şiddetin hep karşısında olduk.

Adalet bu vahşeti yapanlara en sert şekilde gereken cezayı verecek ve mukabelede bulunacaktır. Katiller hak ettikleri cezayı en ağır şekilde almalıdır.

Özgecan aslan ismi başbakanımızın da ifade ettiği gibi Antalya’da gençlik merkezi’nde hükümetimiz tarafından yaşatılacaktır. Özgecan aslan kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Taziye defterine tepkilerini yazmak isteyen vatandaşlar 1 hafta içerisinde AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatı önüne gidebilir, taziye defterinde tepkilerini dile getirebilirler. Taziye defterinin devlet yetkililerine ulaştıracaklarını ifade eden AK Parti Maltepe Kadın Kolları Başkanı Av. Hatice Aydın “Bu vahşete hiçkimse sessiz kalmamalıdır. Tepkimizi dile getirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

DSCF0970

DSCF0969

DSCF0965

DSCF0962

DSCF0956

DSCF0954

DSCF0950

Yorumlar kapalı.