hulusişentürk

Hulusi Şentürk İstifa Etti

Abone Ol
Daha Fazla

TSE Yönetim Kurulu Başkanı Hususi Şentürk 2015 genel seçimler öncesinde Ak Parti’den milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Ak Parti İstanbul 1.Bölge milletvekili aday adaylığını açıklayan Hulusi Şentürk Ak Parti’de aktif görev yaparak siyasetin can damarında görev aldı. Ak Parti İstanbul’da Teşkilat Başkanlığı yapan Hulusi Şentürk görev süresinde başarılı bir siyasetçi profili çizerek Ak Parti’nin İstanbul’da teşkilatlarıyla sürekli irtibat halinde olarak ilçelerde deki başarısında ve kenetlenmesinde büyük pay sahibi oldu.

Yaklaşık 4 yıldır Türkiye’nin en prestijli kurumu ve Türkiye’nin gururu Türk Standartları Enstitüsü’nde yönetim kurulu başkanlığı görevini başarıyla sürdüren ve çıtasını yükselten Hulusi Şentürk’ün İstanbul 1.bölgede yine çok çalışarak partinin oy oranının yükseltmek için büyük efor sarfedeceği ifade ediliyor.

Hulusi Şentürk Kimdir
1963 İstanbul doğumlu olan Şentürk, 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden İşletme Mühendisi olarak mezun oldu. 1996 yılına kadar ailesine ait mermer işletmesini yürüttü.

1996 yılından itibaren Pendik (İstanbul) Belediyesinde Başkan Danışmanlığı, Belediye Şirketleri Genel Müdürlükleri görevini 2004 yılına kadar yürüttü.

2005 yılında biri stratejik yönetim, diğeri piyasa araştırmaları alanında faaliyet gösteren iki ayrı şirketin kurucu ortağı ve yöneticisi oldu.

2011 yılında Türk Standardları Enstitüsü Başkanı seçildi.

2011 İslam Ülkeleri Standardlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) Başkanı seçildi.

2014 TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

2014 ISO Konsey Üyeliğine seçildi.

2014 (ICAS) Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Servisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Halen bu görevlerini yürüten Şentük’ün değişik alanlarda yayınlanmış 13 kitabı bulunmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

hulusişentürk

Yorumlar kapalı.