pankart_97b729ae45d3797c0570

İBB zabıtalarından Topbaş’a teşekkür pankartlarına saldırı!

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür ettiği pankartlar İBB Zabıtaları tarafından kesildi. Referandum kampanyalarının devam ettiği ilçede bugüne kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, bu durum huzur ortamına yönelik bir provokasyon olarak nitelendirildi.

Maltepe’nin bazı mahallelerinde yıllardır kangren haline gelen ve çözüm bekleyen imar sorununda önce Gülsuyu ve Gülensu, ardından Başıbüyük mahallelerinin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Bunun üzerine Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçenin çeşitli yerlerine üzerinde, “Başıbüyük’te yeni bir yaşam başlıyor. İmar planlarımız oy birliği ile kabul edildi. İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş ve tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” yazılı pankartlar astırdı. Başkan Kılıç’ın, İBB Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür ettiği bu pankartlar, dün gece İBB zabıtaları tarafından kesilerek, parçalandı.

Referandum kampanyalarının devam ettiği ilçede bugüne kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, bu durum huzur ortamına yönelik bir provokasyon olarak nitelendirildi. 3 yıldır Maltepe Belediye Başkanı olarak görev yapan Ali Kılıç, Maltepe’de daha huzurlu, önyargılardan arınmış bir toplumsal dayanışmanın sağlanması amacıyla ilçe genelinde faaliyet yürüten siyasi parti temsilcileriyle sık sık bir araya gelmesiyle ve farklı siyasi görüşler arasındaki hoşgörü ortamı kurmaya yönelik çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Kaynak: (MHA) – habermarmara.net

Yorumlar kapalı.