maltepespor basın toplantısı (1)

İlhan Özüpekoğlu basın toplantısı düzenledi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor yönetim kurulu başkanı İlhan Özüpekoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Dönerci Ali Usta’da düzenlenen basın toplantısında konuşan başkan İlhan Özüpekoğlu “Biz bu göreve talip olmadık. Maltepe Kaymakamı ve Maltepe Belediye Başkanı bize 400-500 bin TL maddi kaynak sağlayacakları sözünü vermesi üzerine görevi aldık. Verilen sözler umarım yerine gelir” şeklinde konuştu ve sözlerini şöyle sürdürdü.

Maltepespor bir değer haline geldi
Maltepespor 3 senedir bir değer haline geldi. Maltepespor markalaştı. Kongrelerimiz de oldukça renkli ve rakipli hale geldi.

Maltepespor’un borcu 908 Bin TL’dir
01/01/2015 tarihinde göreve geldiğimizde toplam maliye, sigorta her türlü borçlar dahil olmak üzere 1 milyon 543 bin TL olarak bu göreve geldik. Biz telafuz ederken bu borçları 500-600 bin TL olarak söyleriz. Geri kalan borçlar yapılandırılmış sigorta, maliye borçları olduğundan dolayı pek telafuz etmeyiz. Futbolcuya ödenecek borç neyse ona bakarak 500-600 bin TL olarak değerlendiririz. 31/10/2015 tarihi itibariyle kulübün uzun dönem yapılandırma, sigorta, maliye borçları da dahil olmak üzere bugün dahil futbolcuların alacakları da dahil olmak üzere 908 bin TL borcu vardır.

640 bin TL borç ödedik
9 aylık süre içerisinde 640 bin TL borç ödedik, transfer gerçekleştirdik, yeniden borçlanmadan bir önceki döneme ait 640 bin
TL borç ödedik. Eleştirilere açığız. Biz idareciyiz. Birileri mutlaka bizi eleştirecek fakat haksız eleştirinin de karşısındayız. Çünkü herkes buraya parasını, zamanını, emeğini veriyor. Haksız eleştiriyi hak etmiyorlar.

Hatamızın farkına vardık
Futbol takımı kurduk, yeni bir hoca ile anlaştık. İşler istediğimiz gibi gitmedi. Biz de hata yapabiliriz. Hata yaptık fakat 5. hafta hatamızın farkına vardık ve yeni bir hoca ile anlaştık. 9 haftadır takımımız yenilgi yüzü görmüyor. Şuan 8. sıradayız fakat bu hafta oynadığımız müsabakayı kazansaydık 3. sıradaki takım ile aynı puanda olacaktık.Biz bunların karşılığını tribünlerden alıyoruz. Yensekte, yenilsekte İlhan İstifa diye bağırılıyor. Eminim ki takım play-off oynadığı zaman da neden play-off’a çıkarttın İlhan İstifa diye bağıracaklardır. Anlayış oraya doğru gidiyor.

Her görüşten yönetimde arkadaşımız var
Yönetim kurulu olarak asla siyaset yapmadık, yapmayacağız. Burası bir mozaiktir. Arkadaşlarımızı yönetime yazarken siyasi görüşlerine bakmadık. Her etnik görüşten, her siyasi görüşten arkadaşlarımız var. Birbirimize de son derece bağlıyız.

Aleyhimizde imza kampanyası başlatıldı
Bazı arkadaşlarımız benim için alevi çetelerine karşı ben bu yönetimi oluşturmuşum. Ben alevi çetelerinin nerede olduğunu görmedim, bilmiyorum. Çünkü ben çeteci değilim. Burası bir çete değil, Maltepespor yönetim kurulu. Ben de bunun başkanıyım. Hiçbir çete ile işimiz olmaz. Siyasi platforma çekmek isteyen arkadaşlarımız var. A partisi yönetim kurulunu ele almış, buna karşı dışarda olan B partisi yeni bir oluşum yapmak için imza toplama kampanyasına başlamışlar.

Maltepespor markalaştı
İsim kullanmıyorum, o parti bu parti demiyorum. Bu yönetimde 4 partinin üyesi olan arkadaşlarımız var. Ayrışma noktası bizde yok. Bunları kamuoyuna anlatma ihtiyacı hissettim. Maltepespor artık bir marka, bu markanın da değeri var. 37 kişilik yönetim kurulu olan bir kulüp. 37 kişilik liste var, 20 kişi ile genel kurul yapılıyor. Maltepespor bu günleri gördü. Bugün ise 300 kişi ile genel kurul yapılıyor. Bu Maltepe adına bir kazançtır. Umarım bundan sonra daha çok kişi talip olur. Demek ki Maltepespor yönetilecek bir kulüp haline getirilmiş. Onu da bu arkadaşlarım başardı.

Olağan kongremiz 2 yıl sonra
Genel kurul beklentileri olanlar var. Gerekli şartlar oluşursa genel kurula gideriz. Olağan genel kurul tarihine 2 yıl var. Arkadaşlarımız 2 yıl daha beklerler. 2 yıl sonra da gelirler talip olanlar buyursunlar alsınlar. Beklemeyiz diyorlarsa hodri meydan. Bir önceki kongre de rekabet, yarış yapıldı. Bugün bu yarışta yeniden varız deriz bu imkanlar sağlanırsa.

Kötü gidişat devam etseydi burada olmazdık
Bizim kötü gidişimiz devam etseydi, ekonomik olarak çöküntü içerisinde olsaydık bugün burada olmazdık. Burdaki herkes onurlu insanlar. Hiçbiri Maltepespor üzerine art niyet düşünmemiştir. Önceki dönem 2 milyon 200 bin TL’ye kadro kuruldu, bu dönem ise 1 milyon 600 bin TL’ye kadro kuruldu. Aradaki farkı siz düşünün. Geçen sene ile bu seneyi mukayese edin. Aradaki fark nedir. Sıralamaya baktığınızda da değişen birşey yok.

Maltepespor playoff oynayacak
Futbolcular artık Maltepespor’da paramız kalmaz diye daha düşük fiyatlara kulübümüzde oynamak için can atıyor. Şampiyon olmuyor olabiliriz fakat bu takım sezonun 2. yarısında yapılacak birkaç ara transfer ile play-off oynayacak. Takım artık inandı. 9 haftadır yenilmeyen bir takımız. Hangi başarı ile hangi başarısızlığı nerede, nasıl ölçüyoruz. Kendimize de takımımıza da güveniyoruz, inanıyoruz.

Maltepespor menfaatleri adına birlikte hareket etmeliyiz
Basın ile uzun zamandır mesafeli olduk. Bizden kaynaklanan nedenler vardır kabul ediyorum, sizden kaynaklanan bölümler de olabilir. Bundan sonra Maltepespor bizimse, hepimizinse birlikte hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum Maltepespor menfaatleri adına.

Maltepespor kongre üyesiyim demenin bir bedeli olacak
Üyelik güncelleme çalışmamız var. Tüzüğümüzde de bu madde mevcuttur. Üyelik aidatı ödemeyen kongrede oy kullanamaz maddesi. Bu konuda üyelerimize tebligat yapıyoruz. Sebebi ise birçok üyemizin kayıtlarının eksik, yanlış olmasıdır. Hayatta olmayan üyelerimiz var. Adres, telefon bilgisi olmayan üyelerimiz var. İnsanlar üyelikten çıkartılıyor diye manipülasyonlar yapılıyor. Eğer üyelikten çıkartacaksak neden tebligat yapalım yada neden haber verelim? Herkes üyeliğini yenileyecek, bir dahaki kongre ne zaman artık bilmiyorum belki yakında olacak Maltepespor kongre üyesiyim demenin bir bedeli olacak. Maltepespor yönetim kurulu üyesiyim diyenler nasıl bir bedel ödüyorsa, kongre üyesi olan üyelerimiz küçük de olsabir bedel ödeyecek. Ben bedel ödemem diyorsa oy da kullanamayacak. Bu kulüp hepimizinse el birliği ile sahip çıkacağız.

5’de bir çoğunluk sağlanırsa kongreye gideriz
Üyelerin 5/1’inin yazılı başvurusu üzerine genel kurul yapılır. Umarım 5’de 1 çoğunluğu toplarlar genel kurul yaparız. Bunlar geçmiş dönem bizim yönetimimizde olan arkadaşlar. Geçen sefer öğretmenlik yaptık, kongrede bir ders verdik. Fakat derslerini alamamışlarsa ikinci bir ders daha veririz.

Belediyeden aldığımız para 125 bin TL’dir
640 bin TL ödediğimiz borcun toplam 125 bin TL’sini belediyeden aldık. Bunun dışındaki borçları yönetim kurulu arkadaşlarımız ödemiştir. Bu sene kurban alanı sözleşmesi yapmamıza rağmen bize engel olundu. 200 bin TL kulüp zarara uğratıldı. 2015-2016 sezonunda ise belediyeden aldığımız rakam 25 bin TL’dir. 25 defa belediyeye gittim geldim, 26. sefer gidicem. Bu kadar da sahipleniyoruz.

Yönetime biz talip olmadık
Yönetim kuruluna biz talip olmadık. Kaymakam ve belediye başkanı maddi destek sözü verdikleri için biz bu işe dahil olduk. Umarım bu sözler yerine gelebilir. Biz iyi niyetimizi koruyoruz, korumaya devam edeceğiz. Fakat kurban yerinde mağdur edildik. Biz bu yeri para ile kiralamamıza rağmen mağdur edildik, buradan da mahrum olduk. Herhangi bir yeri suçlamıyorum, suçlama adına değil bize daha önceki dönemlerde olduğu gibi belediyenin yada kaymakamlığın sağlaması gerekirdi. O destek neden olmadı artık bilemiyoruz.

Antreman yapacak sahamız yok
Maltepe’de amatör spor kulüpleri antreman sahasına kavuşuyor. Tek profesyonel takım Maltepespor’a üvey evlat muamelesi yapılıyor. Hala bir antreman sahamız dahi yok. Antreman yaptığımız sahalarda sıkıntılar yaşıyoruz.

AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Ümit Çoban’a teşekkür
Sahildeki İBB tesisleri ile alakalı girişimlerimiz oldu. Seçim öncesi bazı vekillerimizin de toplantılarına katıldık. Orada da dile getirdik. İş bir noktaya geldi. Yeri kiralamak için uğraştık. Saat başı ücret talebinde bulundular. AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban bizzat benim yanımda telefon açarak olaya müdahil oldu. Maltepespor’a parasız kullanması adına söz verdiğini İBB’ye ifade eden Ümit Çoban, Maltepe’nin profesyonel tek kulübü olan Maltepespor’a tahsisi için girişimlerde bulunarak verdiği sözü yerine getirmiştir. Bu konuda teşekkür ediyoruz. Haftanın 5 günü 2 saat kullanacağız.

maltepespor basın toplantısı (1)

maltepespor basın toplantısı (2)

maltepespor basın toplantısı (3)

maltepespor basın toplantısı (4)

maltepespor basın toplantısı (5)

maltepespor basın toplantısı (6)

maltepespor basın toplantısı (7)

maltepespor basın toplantısı (8)

maltepespor basın toplantısı (9)

maltepespor basın toplantısı (10)

maltepespor basın toplantısı (11)

maltepespor basın toplantısı (12)

Yorumlar kapalı.