maltepespor

İlhan Özüpekoğlu Maltepespor Başkanlığına Aday

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor Kongresine birkaç gün kala Maltepe’nin tanınmış simalarından ve Maltepespor Başkanlığı ve hale hazırda Başkan Vekilliği görevini yürüten İlhan Özüpekoğlu, başkanlık için aday olduğunu düzenlediği bir toplantı ile deklare etti.

Hasan Zengin, Atilla Çaycı, Bayram Yılmaz, Cahit Durhan, Yusuf Erdoğmuş, Hakan Yalçın, Miktad Erol, Nevzat Eren ve Arif Tevetoğlu’nun hazır bulunduğu toplantıda Maltepespor Başkanlığı için aday olduğunu deklare eden Özüpekoğlu “Biraz klasik bir laf olacak ama, şartlar öyle gerektirdi yaptığımız istişareler sonrasında aday olmaya karar verdim” dedi.

Başkanlığı yaklaşık 7 ay önce devrettiklerinde kulübün sadece 600 bin tl kadar borcu olduğunu ifade eden Özüpekoğlu “bu süre içerisinde yürütülen yanlış politika yüzünden kulübün borcu 2 katına çıktı. Bütün bunları ifade ederken öncelikle ifade etmek istiyorum ki ben ve burada bulunan bazı arkadaşlarımız da hale hazırda yönetimde yer almaktayız. Ancak bu gidişe dur diyemedik. Sezon başında hocanın imza töreni vardı orada benim bir tepkim olmuştu ben imza atmadım sebebi işte buydu. Çünkü 50 bin liraya anlaşılan insanla 100 bin liraya imza atılıyordu. Şu an bizim takımımızın hocası burada eleştiriyi yaparken takımın hocasını yerden yere vurmak da doğru bir şey değil. Daha önce çalışmış ve davalıydı kulüple o dava sonuçlanmadan onun bile bedelini ödedi.

Maltepespor Kulübünde çok yüksek fiyatlara transferler yapıldı. Örneğin önceki dönem 70 bin liraya anlaştığımız Çağlar Yıldırım ile 130 bin liraya anlaşıldı. Bu şekilde bir transfer politikası ile çok yol alınmaz. Sonuç olarak göründüğü üzere tren raydan çıkmıştır. Biz bundan sonra düzeltmeye talibiz zaten bizim kaderimiz düzeltmeye talip olmak. Biz bu işe Belediye ile iyi ilişkiler içinde olmak için girdik. Bize söyleyen büyüklerimiz yöneticilerimiz maddi manevi desteklerini verecekleri için. Bir önceki dönemin desteğini belki bulamayacağım.

Her arkadaşım önceki dönem üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi herkes elini cebine attı. Bu dönemde de olacak ancak destek de şart. Akıllı yönetim olsa bu borç olmazdı. Pendik veya Tuzla’ya bakın şu anda belediyelerin bu spor kulüplerine aktardığı paralar birkaç milyonla telaffuz ediliyor biz birkaç yüz bin lira ile telaffuz edemiyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.