maltepeakparti

İstanbul’dan Suriye’ye 134 Tır Yardım

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın koordinasyonunda Suriyeli mülteciler için “Üşüyorum, Yardım Edin” sloganı ile düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan yardımlar, İstanbul’dan yola çıktı.

Maltepe sahilindeki miting alanında toplanan 134 TIR, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İlçe Belediye Başkanları ve AK Partili ilçe başkanlarının da katıldığı bir programla yola çıktı.

Maltepe İlçe Başkanlığından 2 TIR YARDIM
Kampanyaya destek veren Maltepe Ak Parti İlçe Başkanı Av.Ümit Çoban , “ Şanlıurfa’daki Kamplarda Suriyeli kardeşlerimizi misafir ediyoruz. AK Parti İl Başkanlığı koordinesinde bir kampanya başlatıldı ve her bir belediyemiz ve ilçe Başkanlıkları bu kampanyaya destek verdi. Bizlerde Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığı olarak bir hazırlık yaptık. Bugün TIR’larımızı yola çıkaracağız” dedi. Ayrıca Bu kampanyamızın gerçekleşmesinde emeği geçen yönetim kurulu üyelerime, teşkilat mensuplarına, Gönüldaşlarımıza ve Maltepe’li vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.dedi.

“ŞEFKAT ELLERİMİZİ AÇMAK ZORUNDAYIZ”
Yardım TIR’larının yolcu edilişi sırasında direksiyon başına geçen Topbaş, bir süre TIR kullandı. Direksiyon başında soruları yanıtlayan Topbaş, “İstanbul üzerine düşeni yaptı. Yapmaya çalışıyor. Nerede bir mazlum varsa nerede bir ihtiyaç sahibi varsa, şefkat ellerimizi açmak zorundayız” dedi. Bu yardımın arkasının kesilmeyeceğini ifade eden Topbaş, kampanyaya katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Programa katılan AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu ise, kampanyaya ilçe belediyelerin büyük destek verdiğini belirterek, “Bu kampanya sonucunda 134 TIR, 123 bin adet battaniye, 17 bin elektrikli ısıtıcı, 297 bin adet ve 2 bin 500 koli kışlık giyecek, 50 bin çift ayakkabı, 180 bin adet hijyenik malzeme, 377 bin 500 paket çocuk bezi, 9 bin adet oyuncak, 26 bin koli kuru gıda ve 62 bin şişe su yardım gönderiliyor” dedi.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

Yorumlar kapalı.