kademekşi

Kadem Ekşi Aday Adaylığını Açıkladı

Abone Ol
Daha Fazla

Kadem Ekşi AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Oldu.

AK Parti Maltepe ilçe teşkilatı kurucu yönetim kurulu üyesi, Mimarlar Mühendisler Grubu Genel Başkan Yardımcısı Kadem Ekşi, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Ekşi açıklamasında “2002 yılında Ak Parti hükümetleriyle başlayan büyüme ve kalkınma hareketinin ‘Yeni Türkiye’ başlığıyla ve 2023 vizyonuyla önümüzdeki dönemde de kesintisiz bir şekilde devam edeceği yönünde olan inancımızla, ülkemiz, bölgemiz, Kardeş topluluklar ve Müslüman coğrafyası için son derece önem taşıyan bir seçimin arefesindeyiz. Son yıllarda Türkiye üzerine oynanan oyunların hepimiz farkındayız.

2002 yılında başlatılan bu ‘sessiz devrim’ birilerini rahatsız edecek kadar ses getirmeye başlayınca; Milletinin hizmetkârı olan Ak Parti hükümetleri bin bir çeşit oyunla, darbe girişimleriyle yıkılmaya çalışıldı ve bu süreci devam ettirmek için malum çevreler oyunlarını ve taktiklerini yenilemektedir. Gezi olayları ve 17-25 Aralık darbe girişimi bu oyunun son parçası oldu fakat bu milletin feraseti 30 Mart yerel seçimlerinde de, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bu oyunları görmüş ve milletin partisi olan Ak Parti’ye ve milletin adamı olan Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmıştır. Bunun göstergesi olarak milletimiz Ak Parti’yi yerel seçimlerden yüksek bir oyla oranıyla 1.parti olarak çıkarmış ve Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı da Cumhurbaşkanlığı makamını lâyık görmüştür. İlk kez halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı ile ‘Yeni Türkiye’ söylemi daha da güçlenirken; Başbakanımız Sn. Ahmet Davutoğlu önderliğinde Ak Parti hükümeti ve teşkilatları da bu söylemi beslemeye, var güçleriyle ellerinden gelen gayreti göstermeye hız kesmeden devam etmektedir. Yaklaşan 7 Haziran genel seçimleri salt bir milletvekili seçimi olmaktan ziyade, 2023 vizyonunu gerçekleştirmek ve 2071 vizyonunun temellerini sağlamlaştırmak adına büyük önem arz etmektedir.

Sevgili kardeşlerim;
7 Haziran genel seçimleri yaklaşırken; başkanlık sistemi, çözüm süreci ve demokratikleşme, kalkınma ve adaletin tesisi, paralel yapı ile mücadele ve Sn. Başbakanımızın sıkça dile getirdiği restorasyon hamlelerine katkıda bulunmak amacıyla; çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve parti içi çalışmalarımızda kazandığımız deneyimi milletimizin hizmetine sunmak, kadim şehir İstanbul’a ve bu şehrin güzel insanına olan borcumuzu ödemek adına İstanbul 1.Bölgeden Milletvekili aday adaylığımı siz değerli kardeşlerimle paylaşmış bulunuyorum. 1999 seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Maltepe Belediye Başkan Adaylığı ile başlayan seçim serüvenimiz 2002 yılında Ak Parti’nin kurulması ile bu hizmet çatısı altında devam etmiştir. Ak Parti Maltepe ilçe teşkilatını kurduğumuz gün, parti tabelamızı ilçe binamıza asarken yaşadığımız heyecanı asla yitirmedik. Seçim dönemlerinde aday adaylık süreçlerimiz adaylıkla sonuçlanmasa dahi partimize olan bağımızı koparmadık ve desteğimizi hiçbir zaman esirgemedik. Siz değerli arkadaşlarımızla olan bu bağımızın 2015 genel seçim sürecinde çok daha fazla pekişeceğine, birlikte yürüdüğümüz bu kutlu yolculuğun başta İstanbul’umuz olmak üzere tüm Türkiye’ye hayırlar getireceğine olan inancımız tamdır. Sizlerin de bu kardeşinize olan muhabbetini ve inancını hissediyorum. Yeni Türkiye için; yüreklerimizin sevgisi, zihnimizin aydınlığı, ruhlarımızın dinginliği ve emeklerimizin teriyle birlikte çalışacağız, üreteceğiz ve paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.