kadir topbaş istifa

Kadir Topbaş istifa etti

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2004 yılından bugüne kadar sürdürdüğü Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Topbaş istifasını şu sözlerle açıkladı;

Partim ve sayın genel başkanım uygun gördüler ve 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini bana tevdi ettiler. İstanbul gibi emanet bir şehre, müjdelenmiş bir şehre başkanlık yapma onurunu bana yaşattılar. Görevi devralırken ’emanetin ne olduğunu bilenlerdeniz’ dedim. Bu göreve hep emanet olarak baktım. Ben bugün itibarıyla buradaki belediye başkanlık görevimden ayrıldım, istifa ettim” dedi. İstifa nedenine ilişkin bir değerlendirme yapmayan Topbaş, “Ama asla siyasi partimle bir bağ eksikliğim yok. Şu anda partimin bir üyesiyim. Buradan muhalefete ekmek çıkmaz” diyerek AK Parti üyeliğinden ayrılmadığının altını çizdi.

Kadir Topbaş ‘İSTİFA ETTİM’

Yüce rabbime hamd ediyorum. Böyle bir şehir bir başka şehir. Türkiye’deki tüm belediye başkanlarının abisi oldum. Bu şehir beni Dünya belediyeler Birliği Başkanı yaptı. İnsanlar çok şeyi affeder adam yerine konmamayı affetmez. İstanbullulara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Kadir Topbaş yerine Göksel Gümüşdağ geleceği konuşuluyor
Kulislerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın akrabası da olan Göksel Gümüşdağ’ın ismi telafuz ediliyor. Gümüşdağ şu an halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde İkinci Başkan Vekili olarak görev yapıyor. Gümüşdağ aynı zamanda geçen yıl Türkiye Süper Ligi’nde çok iyi bir çıkış yakalayarak Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı kazanan Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’nün de başkanlığını yürütüyor.

Göksel Gümüşdağ Kimdir
Göksel Gümüşdağ, 10 Ekim 1972 tarihinde İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat ve Bilgi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Gümüşdağ, Gümüşdağ Elektronik San. Ve Tic. LTD’nin Yönetim kurulu başkanıdır. Bir dönem İBB Spor başkanlığı yapan Gümüşdağ, 2011 yılında Mehmet Ali Aydınlar’ın TFF Başkanı olmasının ardından TFF Başkan vekili olmuş fakat Mehmet Ali Aydınlar’ın istifa etmesinin ardından o da istifa etmiştir. Evli ve 2 çocuk sahibi Göksel Gümüşdağ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis 2. Başkan Vekilliği ile birlikte Kulüpler Birliği Vakfı’nın Başkanlığını yapmaktadır. 2014 yılında Süper Lig takımlarından İstanbul Başakşehir’in başkanı seçilmiştir. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

Yorumlar kapalı.