KAMİLBARKIR

Kamil Barkır Balıkesir’den Aday

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Maltepe eski ilçe başkanı Av. Kamil Barkır, AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adayı oldu.

Bugün öğlen saatlerinde AK Parti Balıkesir İl Teşkilatına giderek aday adaylığını resmileştiren Av. Kamil Barkır, geçmişte başarılı çalışmalarıyla AK Parti’nin aranan isimleri arasında olmuştu.

Aday adaylığı ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Av. Kamil Barkır şunları söyledi. Barkır “Ülkemiz çetin bir dönemden geçiyor. Önümüzde yeni anayasa, başkanlık sistemi gibi hayati konular bulunmaktadır. Köşeme çekilip AK Parti’nin ve AK Kadroların durumunu seyredemezdim. Sorumluluk aldım.

Reisimiz, partimizin kurucusu, liderimiz, dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Kadroların yanında olduğumu, emirlerinde olduğumu deklare ediyorum. Biz aday adaylığını bir görev kabul ediyoruz. Parti büyüklerimiz uygun görür, Allah’ta nasip ederse bu görevlendirmeye talep açtım.

Allah herkesin yardımcısı olsun. Partimin her zaman emrindeyim” ifadelerini kullandı.

Kamil BARKIR Kimdir?

1974 yılında Sındırgı İlçemizin Gölcük Beldesinde dünyaya geldi. İlkokulu Gölcük’te okuduktan sonra, devlet parasız yatılı sınavlarını kazanarak ortaokulu Bandırma’da yatılı okulda okudu. Lise öğrenimini İzmir Torbalı’da yatılı okulda tamamladı. Lise öğrencisi iken İzmir’de Recep Tayyip Erdoğan ile tanıştı. O yıllarda siyasi bir gençlik örgütlenmesi olan Milli Gençlik Vakfı’nın İzmir Torbalı’daki Şubesi’nin kurucu başkanlığını yaptı. 1992 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki eğitimini 1996 yılında tamamladı.

Üniversite yıllarında aynı zamanda SAĞLIK BAKANLIĞI bünyesinde devlet memuru olarak görev yaptı. İstanbul İl SAĞLIK Müdürlüğü Disiplin Hukuk Büro Amirliğinde çalışmaktayken serbest avukatlık yapmak üzere 2000 yılında devlet memuriyeti görevinden ayrılıp, İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık yapmaya başladı. 2004 yılında İstanbul Kartal İlçesinden belediye meclis üyesi seçildikten sonra, Hukuk Komisyonu Başkanlığı, İmar Komisyonu Üyeliği, Marmara Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği, SKM Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2008 yılında 5747 sayılı yasa ile kurulan Sancaktepe İlçesi kurucu Başkan Yardımcılığı yaptı. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde İBB Meclis üyesi seçildi. AK Parti grup başkan vekilliği, İbb Encümen üyeliği görevlerinde bulundu. 2012 yılında yapılan 4. Olağan Kongrede İstanbul Maltepe İlçe Başkanı seçildi.

İl Teşkilat komisyon üyesi olarak da görev yaptı. Kendisinden 2 yaş küçük kardeşi Gölcük Belediye Başkanı Şevket Barkır’ın Sındırgı Belediye Başkan Yardımcısı iken elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmesi üzerine, kendi memleketine hizmet etmek amacıyla Balıkesir’den adaylık başvurusunda bulunma kararı aldı. Balıkesir’de gıda ve inşaat Sektöründe faaliyet gösteren iki ayrı şirketin de hakim ortağı bulunan Av. Kamil Barkır, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği, Marmara Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği, Tarihi Kentleri Koruma Birliği Meclis Üyeliği, Türkiye Güreş Federasyonu Hukuk Kurulu Üyeliği ve birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görevlerde bulunmuştur. Gayrimenkul ve miras hukuku Alanında çalışmalar yapan Barkır, önemli şirketlerin hukuk danışmanlığını da yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Başlıksız-2

Yorumlar kapalı.