Başlıksız-1

KANGAL’DA DOKTOR BALIKLAR ŞİFA DAĞITIYOR

Abone Ol
Daha Fazla

Asrın hastalığı SEDEF , EKZEMA, MANTAR Dünyadaki en ünlü hekimlerin,dermotologların bilimsel çevrelerin içinden çıkamadığı SEDEF (deri) hastalığı için hekimler çare bulamazken Sivas Kangal Balıklı Kaplıca da Doktor Balıklar şifa vermeye devam ediyor.

SEDEF hastalığının dünyada tedavisi mümkün değilken doktor ve hekimler çeşitli kortizon karışımlı ilaç ve iğnelerle hastalığa şifa olamazken;

Sivas-Kangal Balıklı Kaplıcada doktor balıklar ile 21 günlük kür uygulaması ile SEDEF hastalarının şifa bulduğu tek merkez olma özeliğinide elinde tutuyor.

BALIKLI KAPLICA’NIN ÖZELLİĞİ

Balıklı Kaplıca’da 37 derecede suyun sıcaklığı ile kaplıca suyu DÜNYADA TEK OLAN SELENYUM içermektedir. Sağlık Bakanlığı ve Çeşitli üniversitelerden bilim adamlarının raporlarıyla ortaya konan bir litre kaplıca suyunda 1 gram selenyum bulunmaktadır. Deri yenilenmesinde selenyum sadece bu kaplıcada bulunmaktadır.

KAPLICA HANGİ HASTALIKLARI TEDAVİ EDİYOR

Kangal Balıklı Kaplıca’ da 80 çeşit SEDEF hastalıklarının tamamının tedavisine çare olmaktadır.

Egzema, Mantar ,Romatizmal ve hertürlü deri hastalıklarında başvurulan tek tedavi merkezidir.

Balıklı Kaplıca suyunun yan etkisi yoktur. Tedavi kürleri Doktor ve Hemşire kontrolünde yapılmaktadır. Kaplıcaya tedavi amaçla gelen kişiler hertürlü klinik testten geçirilerek hastalara özel terapi havuzlarında tedaviye başlarlar.

Tedavi süresince sedefle ilgili hiçbir ilaç kullanılmamaktadır.Hekimler sadece nemlendirici krem tavsiye etmektedirler.

TÜM DÜNYA KANGAL’A AKIYOR

Sivas Kangal Balıklı Kaplıcanın tedavi ettiği hastalar kendi aralarında iletişimde bulunarak ” buradaki tedavi gören sedef hastalarının yüzde yüz şifa bulmaktadırlar söylemleriyle ”tüm dünyanın gözü Sivas Kangal Balıklı Kaplıcadadır.

Her yıl onbinlerce turist’ in şifa bulmak için geldiği Balıklı kaplıca’ nın içerdiği selenyum sayesinde hastalar için umut ışığı olmaktadır.

SAĞLIK BAKANLIĞI GÖRMEZDEN GELİYOR

Büyük başarılara imza atarak Türkiyenin Sağlık hizmetlerinde Avrupa’ nın bir numaralı ülkesi haline getiren Sağlık Bakanı Recep Akdağ bu kaplıcayı neden görmezden geliyor ?

Kangal Kaplıca Kür Merkezine üç beş tane ileri derecede SEDEF hastası göndererek sonuçları üzerine bir çalışma yapmayı neden düşünmüyor ?

Yurt dışından gelen SEDEF hastaları tedavi giderleri, tedavi gördükleri gün sayısı kadar izinli sayılıyorda, Türkiyeden bir TC vatandaşı neden bu imkanlardan yararlanamıyor ?

KAPLICANIN RUHSATI VARMI ?

Sivas Kangal Kaplıca’ larının Sağlık Bakanlığı Ruhsatı mevcut. Çeşitli Üniversit’ lerin bilimsel raporlarıda mevcut.

SUYUN ÖZELLİKLERİ

Kaplıca suyunda SELENYUM bulunmaktadır. Parlak renk, berrak, tortu yok,pH değeri 7.20 sıcaklık 35 derece. Serbest c02-8.88 mg /L

TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Sabahleyin aç karnına SELENYUM içerikli en az  2 bardak su içilir. Kahvaltıdan sonra 4 saatlik ilk tur seansı başlar, öğlen yemeği verilen 2 saatlik aradan sonra 4 saatlik ikinci kür tedavisine devam edilir. 21 gün sonunda hasta iyileşmiş olarak kaplıcadan ayrılır. Doktor Balıklar derinize dokunarak kaplıca suyuda yeni derinizin iyileşmesini sağlar.

Toplam 270 yatak kapasiteli kaplıcada sizi güler yüzlü hemşire ve doktorlar karşılar. Hasta terapi havuzlarına günü birlik gelenler alınmıyor.Her çeşit Kan tahlili  ve bulaşıcı bir hastalık olmadığının tespiti sonucunda terapi başlıyor.

Kaplıcayla ilgili iletişim bilgileri İnternet sitesi sosyal medya kanalları telefonlar fax vb yollardan kaplıcaya ulaşma imkanı vardır.

Facebook:facebook .com/Baliklikaplicaİnternet sitemiz sosyal medya kanalları telefonlar fax vb yollardan bizlere ulaşma imkanı vardır.

Facebook:facebook .com/Baliklikaplica

Tiwtter:@BalklKaplca

İnstegram:instegram.com/blklklca

Tel: 0346 469 11 51

0646 457 1 457

0346 469 11 52

0533 490 55 95

Haber;Ahmet TÜKEK

SİVAS

Yorumlar kapalı.