başbakan başıbüyükte (1)

Kentsel Dönüşümdeki Mağduriyetleri Erol Kaya Düzeltecek

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin babası İsmail Ekşi’nin cenaze töreni için Maltepe’ye geldi. Cenaze ardından Başıbüyük’te bir kahvede vatandaşlarla bir araya gelen Yıldırım kentsel dönüşüm ile ilgili sohbet gerçekleştirdi. Başbakan Yıldırım vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. Başbakan Binali Yıldırım’a ziyareti sırasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban eşlik etti.

Binali Yıldırım “Her şeyiyle düşünülmüş bir deprem dönüşümünü İstanbul’un her tarafı için yapma kararı aldık”
İstanbul’un her tarafına her şeyiyle düşünülmüş bir deprem dönüşümü yapma kararı alındığını söyleyen Başbakan Yıldırım, vatandaşların mağduriyetinin giderileceğini söyledi. Dönüşüm yapılacak bina sayısının 7,5 milyon olduğunu söyleyen Yıldırım “Dolayısıyla bunların hiç bir sorunu olmasa dahi her şeyiyle sıfırdan yenilenmesi 15 yıl” ifadelerini kullandı.

Kentsel Dönüşümdeki Mağduriyetleri Erol Kaya Düzeltecek
Başbakan Binali Yıldırım sözlerine şöyle devam etti. Yıldırım “Yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcımız eski Pendik Belediye başkanımız ve aynı zamanda İstanbul Milletvekilimiz Erol Kaya bu işle ilgili görevli, yanlış ne ise düzeltecek. İstanbul deprem bölgesi buralarda deprem mıntıkasına yakın bölgeler içinde yer alıyor dolayısıyla burada sizlerin beklentisini hakkını hukukunu düşünerek bir deprem dönüşümü ihtiyacı var. Burada yapılan imar çalışmalarının amacı da zaten buna yönelik. Bunu en güzel şekilde herhangi bir hak kaybı olmadan yeşil alanlar, ortak kullanım alanları, kamu hizmet binaları her şeyiyle düşünülmüş bir deprem dönüşümünü bu bölgeye mahsus değil İstanbul’un her tarafı için yapma kararı aldık. Depremin olmaması diye bir şey yok. Er geç deprem olacak, bunu bütün bilim adamları, teknoloji ve tecrübeler gösteriyor. Deprem kaçınılmaz ise depreme karşı tedbir alırız. Bu bugünden yarına olacak bir iş değil. Yılların getirdiği meselelerimiz var” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.