20170504_155244

KOCAELİ RİZE GÜNLERİ BAŞLADI

Abone Ol
Daha Fazla

Rize günleri açılış törenine Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milletvekilleri Zeki Aygün, Hasan Karal, Osman Aşkınbak, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, İlçe Belediye Başkanları İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Kalkkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, Çayeli Belediye Başkanı Atilla Esmen, Salorha Belediye Başkanı Hasan Kara, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar, Aedeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, Derepazarı Belediye Beşkanı Yakup Samangül, Madenli Belediye Başkanı Necip Yazıcı, Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Sarıhan, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Rize Özel İl İdaresi İl Genel Başkanı Mehmet Kazancı, İstanbul Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF)  Genel Başkanı Recep Albayrak, Rize Ticaret Odası Genel Başkanı Şaban Karamehmetoğlu,  Ankara Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Başkanı Muammer Bostan katıldılar.

Kocaeli Rize Günlerinin açılış kurdelesini kesen Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap Şunları söyledi ” Bizler yağmurun çaya dönüştüğü bereketli toprakların, yiğit evladı, hemşehrimiz gururumuz Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ ı yetiştiren bir beldenin insanları olarak evlatlarımızla gurur duymaktayız. Rizede birliği, beraberliği, kardeşliği tesis edecek aydınlık yarınlara yelken olmaktayız.

Rize 1 milyon gurbette yaşayanı ile sıla hasretiyle yanan gönüllerin şehridir. Ey rizeliler; Size Rizeden, Ayderden, Güneysudan, İyidereden, İkizdereden, Çayelinden selam getirdim. Birliğimiz daim olsun” dedi.

RİZENİN YENİ HEDEFİ TURİZM DİR

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize altyapısıyla, üst yapısıyla, tarihi ve doğasıyla turizmde yeni bir seferberlik dönemi başlatıyoruz.

Gurbettekki tüm rizelileri Rizeye davet ediyorum. Her Rizeli sılasına gelip birkaç eş ve dostunu rizeye getirmeli, Rizeyi doğal zenginlikleriyle buluşturmalıdır. Rizeyi bir turizm şehri haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız dedi.

Daha sonra Kocaeli Rize günleri resmen açılış yaptı. Horonlar oynandı sıla hasreti çeken gurbetçilerimiz için tüm saatler Rizeyi göstermeye başladı.

Çayın başkentinden sanayinin başkentine gönül köprüsü kuruldu.

Yorumlar kapalı.