KREŞ SAĞLIK TARAMASI (1)

KREŞ ÖĞRENCİLERİNE SAĞLIK TARAMASI

Abone Ol
Daha Fazla

Çocuklara yönelik hassasiyetini her fırsatta dile getiren ve “Her mahalleye bir kreş” projesi ile kreş sayısını 1’den 11’e çıkaran Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde çalışmalarını sürdüren Kreşler Müdürlüğü, Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerde sağlık taraması başlattı.
Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü’ne bağlı Atalar Merkez Kreş’te eğitim gören 6 yaş grubu öğrencileri, sağlık taramasından geçirildi. Diyetisyenler Büşra Kahya, Yağmur Sözeri ve Ataberk Uzsoy tarafından gerçekleştirilen sağlık taramasında, 6 yaşındaki öğrencilerin kilo ve boy ölçümleri ile Persantil eğrilerine göre değerlendirmeleri yapıldı. Ayrıca obeziteye yatkın olan çocukların aileleri de yapmaları gerekenler konusunda uyarıldı.

“Çocukların sağlığı önceliğimizdir”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Bu yaşlarda hastalıkları tespit etmemiz halinde, tedavileri daha kolay oluyor. Kartal Belediyesi olarak çocukların sağlığı önceliğimizdir. Öte yandan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri’mizde de çocuklarımızın kontrollerini gerçekleştirerek ileride oluşabilecek ortodonti sorunlarını tespit edip önlem alıyoruz. Kartal Belediyesi olarak çocuk sağlığına önem veriyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.