kroki

Kurban Kesim Kayıtlarına Yoğun İlgi

Abone Ol
Daha Fazla

Sultanbeyli Belediyesi’ne ait kurban satış ve kesim alanı fark yaratmaya devam ediyor… Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan kurban satış ve kesim alanında çadırlar kuruldu, kurbanlar alıcılarını beklemeye başladı.
Yaklaşık olarak 87 dönümlük alan üzerine kurulan kurban kesim alanında çadırlarda geçen seneye göre artış gözlenirken kurban kesim alanında çocuk emzirme yeri, üç adet erkekler için mescit olmakla birlikte bir tane de kadınlar için mescit bulunuyor. Kadın ve erkek tuvaletleri, ücretsiz internet ve duş hizmeti, revir de alanda bulunan sosyal imkânlardan bazıları.
Alanda üç adet kesim ünitesiyle birlikte üç adet parçalama ünitesi hizmet verecek. Kurulan çay ocağıyla gün boyu çay hizmeti verilen kurban kesim alanının etrafı da hırsızlıklara karşı önlem amacıyla tellerle çevrildi. Ayrıca kurban kesim alanına gelmek isteyenler saat 09.30’dan itibaren her yarım saatte bir Kent Meydanı’ndan kalkan ücretsiz servislerle ulaşım sağlayabilecek. Araçlarıyla gelmek isteyenler için de üç parçadan oluşan otopark alanda mevcut hale geldi.
Bayramın birinci günü kahvaltı ve kavurma ikramının olacağı kurban kesim alanında Sultanbeyli Belediyesi’nin veterinerleri denetimlerini yapmak için her daim hazır bulunuyor. Bununla birlikte 24 saat boyunca zabıta ekipleri asayişi sağlamada görev başında olacaklar.
SULTANBEYLİ BELEDİYESİ’NDEN ZİYARET
Sultanbeyli Belediyesi ise kurban satıcılarını ziyaret ederek hayırlı kazanç temennisinde bulundu. Kurban satıcılarına hediyelerini takdim eden Sultanbeyli Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhammed Çimen kurban satış ve kesim alanında hem satıcılar hem de vatandaşlar için tüm imkânların bulunduğunu belirtirken ilginin gün geçtikçe arttığını belirtti.
Satıcılar da kurban satış ve kesim alanında tüm ihtiyaçlarının karşılandığını ifade ederken Sultanbeyli Belediyesi’ne böyle bir modern ve rahat bir alan sundukları için teşekkürlerini ilettiler.
Kurban kesimi için kayıtlar başlarken Sultanbeyli Belediyesi’nin “Kurban Sizden Kesimi Bizden” sloganıyla hayata geçirdiği kurban satış ve kesim alanından yararlanmak için  0 (532) 218 27 67 ve 0 (535) 515 93 68 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Sultanbeyli Belediyesi bünyesine ait Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda sağlıklı, temiz ve hijyen şekilde kurbanlar kesilecek, bayram sevinci yaşanacak.
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in de katılacağı Sultanbeyli Belediyesi Kurban Kesim hizmetine davetlisiniz.
Ekteki konuyla ilgili haberimize göz atabilirsiniz.
Tarih: 01.09.2017 Cuma (Kurban Bayramı’nın 1. Günü)
Saat: 07.00 – 11.00 arası
Yer: Sultanbeyli Belediyesi Kurban Kesim Alanı

Yorumlar kapalı.