1_Bursa Anneleri_ Canakkale Geizisi_LOSEV_8 MART_3_n

LOSEV DE KADINLAR ÇOK DEGERLİDİR

Abone Ol
Daha Fazla

LÖSEV, çocuklarının tedavileri süresince her türlü zorluğa göğüs geren fedakâr ve cesur LÖSEV annelerininKadınlar Günü’nüannelere özel etkinliklerle kutladı.

 Çalışanlarının % 80’i de kadınlardan oluşan LÖSEV, lösemi hastalığını tanıtmak, hastalar ve ailelerine desteklerin yanı sıra lösemili çocukların ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesile ile toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. Hastalığın ağır yükü altında ezilen kadınlarımızı el üstünde tutup, büyük mücadelelerinde güçlendirmekte, yıkılmaz kılmaktadır. Çatısı altında hizmet veren ve hizmet alan tüm kadınların kişisel gelişimleri için eğitim ve seminerlerle desteklemektedir.

Annelerin, iyileştirilmesi ve meslek sahibi olmaları sağlanarak sosyal hayatta söz sahibi kadınlar haline gelmeleri amacıyla kurduğu Anne Atölyelerinde yüzlerce anneye meslek eğitimleri vermektedir. Meslek sahibi olan anneleri atölyelerde üretim sürecine dâhil ederek istihdam etmekte ve ekonomik olarak güçlü, bağımsız olmalarına olanak tanımaktadır.

KADINLAR GÜNÜNDE LÖSEV’DEN BİRBİRİNDEN ANLAMLI ETKİNLİKLER

Merkezi Ankara ve şubelerde LÖSEV’e kayıtlı, tedavileri devam eden ve biten çocukların anneleri Dünya Kadınlar Günü’nü LÖSEV in kendileri için organize ettiği birbirinden farklı etkinlikler ve gezilerle kutladılar.

Ankara anneleri Beypazarı’na, İstanbul anneleri Bursa’ya, Bursa anneleri ise Çanakkale’ye düzenlenen gezilerde günün tadını gönüllerince çıkardılar. Bir yandan şehirlerin tarihi ve kültürüne tanıklık ederken, diğer yandan eğlenmeyi de ihmal etmediler. Çanakkale, Bursa ve Beypazarı Belediyelerinin katkılarıyla gerçekleştirilen gezilerde anneler tarihi mekânları rehberler eşliğinde gezdi.  Özel davetli olarak ağırlandıkları mekânlarda öğle yemeğiyle keyifli zamanlar geçiren anneler, konakları, müzeleri ve tarihi mekanları gezdiler.Tüm anneler bu keyifli yolculuk ve ziyaretlerden memnuniyetlerini belirterek destek olan tüm yardımseverlere LÖSEV aracılığıyla teşekkür ettiler.

LÖSEV olarak “KADINLARIMIZI” her fırsatta destekleyeceğimizi paylaşıyor ve hepsini sevgi ve saygıyla selamlıyor, bu konuda örnek olmak için çabalıyoruz.

Yorumlar kapalı.