YAHYA HAN

Maltepe Belediyesi’nde Sivaslı Başkan Yardımcısı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Yahya Han, Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Ticaretteki üstün başarısını siyasette de sergilemek için siyasete atıldığını ifade eden Yahya Han, 31 Mart seçimlerinde CHP’den Maltepe Belediye Meclis üyesi seçilerek seçimler ardından başkan yardımcısı olarak görevlendirildi. Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı görevini de yürüten Yahya Han evli ve 3 çocuk babası.

Yahya Han kimdir?
* 1965 yılında Sivas İli Divriği İlçesi Höbek köyünde doğan Yahya Han İlköğretimini Höbek köyü İ.Ö.O okudu.
* 1977 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşti. Orta öğrenimini Maltepe’ de tamamladı.
* Askerlik görevini tamamladıktan sonra özel sektöre giriş yaparak 1995-2001 yılları arasında tekstil sektöründe üretim ve satış pazarlama görevlerinde bulundu.
* 2001 yılında kurulan ve şuan aktif olarak Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı “Kağıt Üretimi Fabrikası”nı kurdu.
* 2005 yılında kurduğu Dış Ticaret firması ile 30’u aşkın ülkeye ihracat yapan satış pazarlama firmasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.
* Ticari başarısının yanı sıra sivil toplum örgütlerinde de aktif rol alan Yahya Han, 2013 yılında Cem Vakfı Yönetim Kurulu’na katıldı. 2016 yılında Cem Vakfı Başkan Yardımcılığı’na seçildikten son 3 yıl bu konumda görev yaptı.
* Aynı zamanda 2010 yılında katıldığı Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği ‘nde (SİDAD) 2015 yılında Genel Başkanlığa seçildi. Halen aktif olarak bu görevini sürdürmektedir.
* 1977 yılından beri Maltepe’de ikamet eden, evli ve 3 çocuk babası olan Yahya Han, 31 Mart yerel seçimlerinde Meclis Üyesi seçilerek Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcılığına atanmış olup, halen bu görevini sürdürmektedir.

Yorumlar kapalı.