maltepe belediyesi

Maltepe Belediyesi’nden Atatürk’e anlamlı anma

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ve aralarında askerler, öğretim üyeleri, bankacı, hâkimler ve gazetecilerin de bulunduğu çeşitli meslek grupları tarafından oluşturulan “Derinler Saygı Dalışı Topluluğu”, Atatürk’ü ölümünün 77. yılında “Ata’ya Saygı Dalışı” etkinliği gerçekleştirildi.

İlk tören Atatürk Anıtı’nda

Atatürk’ün ölümünün 77. yıldönümüyle ilgili törenlerinin ilki Atatürk anıtında gerçekleştirildi. Buradaki anma programına katılan belediye başkanı Ali Kılıç, daha sonra ikinci törenin gerçekleştirileceği yer Küçükyalı’ya geldi.

Atatürk için zincir oluşturuldu

ikinci tören küçükyalı’nda öğrenciler ve vatandaşların katıldığı tören görkemli oldu. Gençler Küçükyalı boyunca elele vererek, ellerinde türk bayraklarıyla Fikirler Ölmez Mustafa Kemal Atatürk tshirleri giyerek görkemli bir zincir oluşturdular. Daha sonra alana katılan Ali Kılıç gençlerle beraber saygı duruşunda bulundu.

Su altı dalgıçları Atatürk’ün masmavi gözleri için daldılar

Ölümünün 77. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk masmavi gözleri Küçükyalı’da denize indirildi. Daha sonra su altı dalgıçları federasyonu’nundan oluşan eğitimciler, doktorlar, öğretmenler ve sporculardan oluşan dalgıç heyeti Atatürk’ün gözlerini su yüzüne çıkardılar. Daha sonra dalgıçlar hep bir ağızdan 10. yıl marşını söylediler.

Küçükyalı’daki törene binlerce kişi katıldı. Saatler 09:05’i gösterdiğinde sirenler çalındı, bayraklar yarıya indirildi ve ardından İstiklal Marşı okunarak Ata’ya saygı gösterisinde bulunuldu.

ataya saygı

ataya saygı2

ataya saygı3

ataya saygı4

maltepe belediyesi

Yorumlar kapalı.