BEKİR-BAYRAM-MEZAR

Maltepe Belediyesi’nden Şehide Vefa

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi, 23 yıl önce Diyarbakır’da vatani görevini yaparken şehit olan jandarma er Bekir Bayram’ın tahrip olan mezarını yeniledi. Şehit mezarı başında dua eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bu vatan uğruna canlarını feda eden gençlerimize, şehitlerimize sahip çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde, 1 Kasım 1992 tarihinde 21 yaşındayken şehit düşen jandarma er Bekir Bayram’ın, Maltepe Başıbüyük’teki mezarı Maltepe Belediyesi tarafından yenilendi. Bakımsızlıktan tahrip olan mezar, Maltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü granitle kaplanan mezar, çiçeklendirildi ve Türk bayrağı dikildi. Mezarı, şehidin babası Halil İbrahim Bayram, annesi Fikriye Bayram, ve akrabalarıyla birlikte ziyaret eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, dua edip, mezara su döktü.

ŞEHİT BABASI DUYGULANDI
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkür eden ve oldukça duygulu olduğu görülen şehidin babası Halil İbrahim Bayram, “Oğlumuzu kaybedince çok zor günler geçirdik, uzun yıllardır Sakarya’da yaşıyoruz, gelip gidemiyoruz. Mezarının onarılması için çok yere başvurduk, sağ olsun belediyemiz sahip çıktı. Allah sizden razı olsun. Başta Başkanımız Ali Kılıç olmak üzere, herkese teşekkür ederiz” dedi.

ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Başkan Kılıç da, “Bu bizim asli görevimiz. Bu ülkenin gencecik evlatları, bu ülkenin birliği, bütünlüğü için insanlarımızın rahatça yaşayabilmesi için çok genç yaşta gerektiğinde canını verebiliyor. Arkadaşlarımız paylaştığında bir şehidimizin mezarının tahrip olduğu iletildi. Hemen talimat verdik, gereğini yaptık. Ailesi Adapazarı’ndaydı, onları da davet ettik geldiler. Hep birlikte Kur’an okuduk. Bu ve buna benzer olaylar her zaman karşılaşabileceğimiz sorunlardan bir tanesi bunları çözmek şehitlerimizin kabirlerine sahip çıkmak, bizim için bir onurdur, bir görevdir. Bunu yerine getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

mtepe sehit mezar (5) copy

mtepe sehit mezar (8) copy

mtepe sehit mezar(bekirbayram) (11) copy

BEKİR-BAYRAM-MEZAR

DSC_0515 copy

DSC_0521 copy

DSC_0526 copy

DSC_0530 copy

Yorumlar kapalı.