mtepe cemkaraca anma (2)

Maltepe’ de Cem Karaca Anma gecesi yapıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Cem Karaca 72. yaş gününde, eşi İlkim Karaca ve yol arkadaşlarının katıldığı anma gecesinde en güzel şarkılarıyla Maltepe’de anıldı. İlkim Karaca, eşi Cem Karaca’nın doğum günü pastasını, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile birlikte sahnede kesti.

SAHNEDE PASTA KESİLDİ

Anadolu Rock müziğinin güçlü sesi Cem Karaca’nın 72. yaş günü, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde kutlandı. “Balıkçı olan, sonra şarkıcıyım, müzikte her zaman tamirci çırağıyım, usta olursa düş adamı derler diyen Cem Karaca’nın 72. yaş gününü, sanatın ve sanatçının ölümsüzlüğüne inandığımız için bugün hep birlikte kutluyoruz” diyen İlkim Karaca, Cem Karaca ile özdeşleşen şapka şeklindeki pastayı sahnede Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Belediyesi Kültür Müdürü Zeynep Hayman, ünlü müzikolog Yalçın Tura’nın eşi Sabahat Tura, balerin Gülen Andak ve ünlü sanatçı Tanju Okan’ın oğlu Tansu Okan ile birlikte kesti.

Cem Karaca ile yolarının 12 Eylül döneminde gittiği Münih’te kesiştiğini ifade eden Başkan Ali Kılıç, “Cem Karaca ile dostluğumuz 1980’de, Türkiye’nin o puslu yıllarında gitmek zorunda kaldığım Almanya’da başladı. Biz o zaman ‘Ne olacak bu memleketin hali’ diye tartışırken, artık burada da bir hayatımız var. Buradaki hayatımızı da güzelleştirmeliyiz diyerek, pek çok arkadaşımızı müzikle buluşturdu” dedi.

SANATÇILAR GEÇİDİ

Gönül verdiği Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından Cem Karaca’ya hediye edilen 16 numaralı çubuklu forması da, etkinlik sırasında sahneye asıldı. Adeta sanatçılar geçidinin yaşandığı gecede, Cem Karaca’nın hayatı boyunca birlikte müzik yaptığı, pek çok sanatçı dostu da hazır bulundu.  Karaca’nın Yol Arkadaşları, Grup Gündoğarken, Kurtalan Ekspres, Retrobüs, Özlem Büyükburç, Ute Büyükburç, Sabahat Tura, Gülen Andak, Tansu Okan, Ilgın Su’nun katıldığı gecede, “Bu Son Olsun” “Tamirci Çırağı” “Resimdeki Gözyaşları” gibi milyonların diline pelesenk olan Cem Karaca şarkılarını, yüzlerce kişi hep bir ağızdan söyledi.

Yorumlar kapalı.