osman aktürk

Maltepe Kızılay emin ellerde

Abone Ol
Daha Fazla

Kızılay Maltepe Şube Başkanlığı seçimi için Maltepe Sanayici ve İş Adamları Derneği salonunda kongre düzenlendi. Kongre sonrası yapılan seçimi Başak Başak Gurup  Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten ve tek aday olan Osman Aktürk kazandı.

“Kızılay dünyadaki en eski yardım kuruluşlarından bir tanesidir”

Türk Kızılay’ı Maltepe Şubesinin çiçeği burnunda yeni başkanı Osman Aktürk, Kongre sonrası gazetemize yaptığı açıklamalarda “2016-2017 ve 2018 yıllarına Maltepe Kızılay Başkanlığını yürüten Köksal Köse beye ve Yöneticilerine Kızılay’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Dün onlar hizmet ettiler, bugün ise bizler hizmet edeceğiz. İlerleyen yıllarda da bizlerde başkalarına bırakacağız. Ve görev yapacağımız bu 3 yıllık dönemde de hizmetlerimizi ileri adımlarla devam ettireceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.” Diye konuştu.

Genç girişimci iş adamı Osman Aktürk” Çağımıza uygun Kızılayımızı çağımıza uygun yeniliklerle buluşturacağız. Maltepe kızılayın yeni Başkanı genç girişimci işadamı Osman Aktürk Gazetemize şu açıklamayı yaptı ” Maltepe’ de en önemli önceliğimiz karagün dostu olan Kızılayımız’ da üye sayımızı iki katına çıkaracağız ve özlenen beklenen Maltepe Kızılayını Maltepelilerle buluşturacağız. Eksiklerimizi tespit edip yeniliklerle donanacağız.” dedi.

Türk Kızılay’ı Yeni Maltepe Şube Başkanı Osman Aktürk Türk Kızılay’ı hakkında da bazı bilgiler verdi. Aktürk, Kızılay’ın Kızılhaç’tan sonra eski yardım kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, “Kızılay 1868’te bir benzer yardım kuruluşu olan Kızılhaç ise 1863’te kurulmuştur. Yani Türkiye’nin Kızılay’ı aslında dünyadaki en eski yardım kuruluşlarından bir tanesidir. Ve sadece Kızılhaç arasında 5 yıl farkla kurulmuştur. Aslında aynı dönemde kurulmuşlardır” Böylesine eskilere dayanan Yardım kuruluşumuzun yeni başkanı olarak hizmet vermekten onur duyuyorum.

Bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler de aktaran Başkan AKTÜRK, “En önceliğimiz kendini yenileyen ve geliştiren bir şube olacağız. Çağın gereksinimlerine ayak uydurabilen verimliliği arttıran herkesi kucaklayan Kızılay’ın itibarını yükselten çalışmaların içerisinde olacağız. Maltepe Bölgesinde barınma, beslenme, lojistik ve afet riski azaltma konularında çalışmalar yapacağız. Gönüllülük esasına dayanan çalışmaları arttıracağız. Üye sayımızı arttırmak bizim önceliklerimizden olup ilk hedefimiz üye sayısını iki katına çıkaracak çalışmalar olacaktır. Bölgemizde öğrencilerin evde, okulda, sokakta ve toplu taşıma araçlarında çocuk güvenliği ile ilgili eğitim çalışmaları yapacağız. Yaşlılarımıza yönelik öncelikle barınma, sosyal hizmetlerden faydalanma ve fizik tedavi yönünde çalışmalarda bulunacağız. Geçmiş dönemlerde yapılmış olan çalışmalar kaldığı yerden arttırılarak devam ettirilecektir. Kızılay sancağını daha yukarıya taşıyabilmek için tüm gücümüzle çalışacağız.

İŞTE! BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU ÜYE LİSTESİ

Yorumlar kapalı.