18920175_1526489864057583_1774397058911805684_n

MALTEPE RİZELİLER DERNEĞİ İFTARDA BULUŞTU

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Rizeliler derneği iftar programında bir araya geldi.

Maltepe Belediyesinin Altay çeşme mahallesi organik pazar alanında kendilerine ayrılan hanede vatandaşlara ramazan süresince ücretsiz çay ikramıyla  sevgi ve taktir toplayan Rizeliler derneğinin  hanede düzenlediği iftar yemeği muhteşem geçti.

Yaklaşık iki yüz kişinin katıldığı iftar yemeğine belediye başkanı Ali Kılıç, başkan yardımcıları Ömer Ekşioğlu, Canan Döner, Jale Yağcı, Fatma Gökkaya, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, bazı STK  yöneticileri ve vatandaşlar katıldılar.
Dernek başkanı Menderes Mollaoğlu ve geçen dönem başkanı Salih Kara’ nın   konuklarla yakından ilgilendiği yemek ikramını bizzat yaptıkları iftar yemeğinde  çorba, testi kebabı, pilav  ve baklava ile laz böreği  ikram edildi. Rize yöresine ait karalahana   dolması da ikramlar arasında yer aldı.
Rize yöresinin tanıtıldığı sinevizyon  gösteri eşliğinde Kemençe, horon gösterilerinin ardından sanatçılar müzikleriyle sevgi hanelerine gelen yüzlerce katılımcıya mutlu bir yaz akşamı yaşattılar.
Rizeliler dernek başkanı Menderes Mollaoğlu daha sonra belediye başkanı Ali Kılıç’ a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
Başkan Kılıç  da plaketi aldıktan sonra bir konuşma yaparak  “Maltepe’den Türkiye’ye yayılan sevginiz dostluğa, barışa, kardeşliğe hizmet etmiştir”dedi.

Yorumlar kapalı.