mtepe temizlik1 (6) (2)

Maltepe’de günde 450 ton çöp toplanıyor

Abone Ol
Daha Fazla

“Daha yeşil, daha temiz bir Maltepe” için çalışmalarını sürdüren Maltepe Belediyesi temizlik ekipleri günlük, 450 ton çöp ve 35 ton moloz atığı topluyor.

Maltepe Belediyesi, 18 mahalle, 4 bulvar, 123 cadde, bin 598 sokak, ibadethane ve okullarda çalışma yürüterek, günlük 450 ton çöp topluyor. Günlük olarak, evsel atıkları ve molozların toplanması, cadde, sokak, alt geçit, meydanlar ve pazar yerlerinin süpürülmesi ve yıkanması, yer altı ve yer üstü çöp konteynerlerinin yıkama, dezenfeksiyon, tamir ve bakım işlerinin yapılması, kaldırım ve yol kenarlarında bulunan otların kesilmesi, kaldırım ve duvarların boyanması gibi işlemleri gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gündüz vardiyasında 22, gece vardiyasında 23 araçla hizmet veriyor. Bu araçlarla 35 ton moloz toplayan ekipler, ayrıca kurmuş olduğu toplu çalışma ekipleriyle, sokakları yıkıyor, cadde ve sokakları temizliyor ve semt pazarlarının temizliğini de yapıyor.

Temizlik ekipleri ayrıca 114 çaça, 10 bin 853 yer üstü ve 229 yer altı konteynerinin de bakım ve dezenfekte işlemini, kaldırım, tretuvar ve altgeçitlerde boyama çalışmalarını da gerçekleştiriyor

Yorumlar kapalı.