maltepeakpartichp

Maltepe’de korkutan gerginlik

Abone Ol
Daha Fazla

Seçimlere yaklaşık 15 gün kala Maltepe’de Cumhuriyet Halk Partisi ve AK Parti’liler arasında kavga çıktı.

Dün akşam saatlerinde Maltepe Orhangazi Park (Sahil Dolgu Alanı) seçim çalışmalarını yapmak üzere AK Nokta’da bulunan AK Partililer ve yine seçim çalışmalarını yapmak üzere Cumhuriyet Halk Partililer arasında kavga çıktı.

Cumhuriyet Halk Partili bir grup AK Nokta’ya gelerek “Eski Türkiye” isimli gazetenin yasal olmadığını, bunlara el koymak istediklerini belirtmeleri üzerine arbede yaşandı.

Kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine 4 kişi yaralandı, 3’ü CHP, 2’si AK Parti olmak üzere 5 kişi gözaltına alındı. Çok sayıda polis ekibi olay yerine gelerek kısa sürede emniyeti sağladı. Gözaltına alınan vatandaşlar ifadeleri ardından serbest bırakıldı.

İfade veren vatandaşlar karşılıklı birbirlerinden şikayetçi oldular.

AK Parti’den sükunet çağrısı
Hastanede ve polis merkezinde toplanan AK Partili gruba AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk ve Osman Boyraz sükunet çağrısında bulundu.

Yaşanan bu üzücü olay hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekilleri ve İlçe Başkanı “Hepinizi sükunete davet ediyoruz. Türkiye bir kaos ortamına sürüklenmek isteniyor. Seçimlere kısa bir süre kala bu tarz olaylar hiç hoş değil. Biz gücümüzü sandıkta göstereceğiz. Daha çok çalışacağız millet iradesine saygı göstereceğiz. Bizleri sandıkta yenemeyeceklerini anlayanlar bu tip olaylar ile bizleri yıldırmaya çalışıyorlar. Yılmadan, bıkmadan, usanmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullanarak toplanan kalabalığı dağılmaları üzerine ikna ettiler.

Av. Ümit Çoban “Sağduyulu olacağız”
Seçim çalışmalarımızı yapmak üzere Maltepe Sahil Orhangazi Park’ta bulunan AK Noktamıza bir grup Cumhuriyet Halk Partililerin saldırısı ile karşılaştık. Karşılıklı yaralılar var. Yapılan bu saldırıyı kınıyor, bir daha yaşanmamasını, sandıkta hesabını soracağımızı, sükunet ve sağduyulu olacağımızı ifade ederim” şeklinde konuştu.

Herkesi sağduyuya davet ediyorum
Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanı Hasan Solmaz, yaşanan bu üzücü olay hakkında açıklamalarda bulundu. Solmaz “Biz Maltepeli olarak örgütümüzü, vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyoruz. Künyesi olmayan bir gazeteyi dağıtmak suçtur. Arkadaşlarımız buna müdahale etmek istemişlerdir. Bunun üzerine bir kavga ortamı oluşmuştur. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hesabını sandıkta soracak, iktidar olacağız. Hepimiz Maltepe’de oturuyoruz. Seçimler bitecek yarın yine yüz yüze bakacağız. Bu tip üzücü olayların bir daha yaşanmamasını diler, herkesi sükunet içerisinde sağduyuya davet ettiğimizi ifade ederim” şeklinde konuştu.

Mahmut Tanal “Bize düşen sükunet”
Vatandaş barış ve huzur arıyor. Türkiye genelinde sakin, sükunet ve diyalog ile barış dilini çok iyi kullanan bir ilçe başkanımız var. Maltepe İlçe Başkanımız Hasan Solmaz, yapıcı bir dil kullanan bir arkadaşımız. AK Parti suç işlemiştir. Künyesi belli olmayan bir gazeteyi dağıtmak suçtur. Buna müdahale etmek isteyen arkadaşlarımız ve AK Partililer arasında tatsız bir olay gerçekleşmiştir. Bu tarz olayların bir daha yaşanmamasını, sükunet ve barış ortamında seçimlerin sonuçlanmasını, hesabını sandıkta soracağımızı ifade ederim” şeklinde konuştu.

20150523_214428 copy

ak-parti01 copy

akparti03 copy

akparti-010-Kopya copy

ak-parti-10 copy

akparti061 copy

Yorumlar kapalı.