IMG-20170905-WA0001

Maltepe’de kurban ayıbı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe’de kurban bayramı büyük ayıplarla dolu olarak geçti. Kurban Hizmetleri Komisyonu, Kaymakam başkanlığında yine bir rezalete imza attı. Maltepeli vatandaşlar kurbanlarını çamur içerisinde, açık alanlarda keserek kurban hizmetleri komisyonunun gazabına uğradı.

Kurban Hizmetleri Komisyonu Mülkiyeti TADIM A.Ş’ye ait olan Maltepe Carrefour Park alanının karşısına kurban kesim yeri kurdurdu. Maltepe kaymakamlığının yeri olarak lanse edilen ancak Kurban Hizmetleri Komisyonunca görevli hiçbir personelin ortada olmadığı, denetim yapılmadığı kurban kesim alanı olarak gösterilen yerde kurban satış alanı olarak hizmet verildi.

Bu aldatmaca ile vatandaşlar büyük mağduriyetler yaşadı. Kurban kesim alanı olarak gösterilen ancak sadece kurban satışı yapılan bu alanda aslında kesim alanı bulunmadığı, sadece satış yapıldığı bayram sabahı ortaya çıktı. Vatandaşlar kurbanlarını bu açık alanda, çamur içerisinde kesmek zorunda kaldı.

Kurban satış çadırlarından Maltepe Kaymakamlığı adına çadır başına 8 Bin TL toplandığı kiracılar tarafından iddia edildi. Çağ dışı görüntülerin yaşandığı mübarek kurban bayramı Maltepelilere eziyet oldu.

HEM SATIŞ HEM KESİM ALANI OLARAK BELİRLENEN ALANDA KESİM YERİ YOKTU

Yorumlar kapalı.