MTEPE PARK1 (4)

Maltepe’li Çocuklar Çifte Bayram Yaşadı

Abone Ol
Daha Fazla

Törene, parkın açılışını dört gözle bekleyen çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Maltepe Belediyesi tarafından Esenkent Mahallesi’nde yaptırılan Bülbülderesi Parkı’nın açılışına eşi Çiğdem Kılıç’la katılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülten Tozanlı ve Sinan Çetiz, Maltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Behçet Öz ve birim müdürleri, Maltepe Belediyesi Meclis üyeleri, Esenkent Mahalle Muhtarı Sultan Şahin ve diğer mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş eşlik etti.

“CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

6043 bin metrekarelik alanda inşa edilen dev parkın açılışında konuşan Başkan Kılıç, “Maltepe, bugün önemli bir yaşam alanına, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu gün olan 29 Ekim’de kavuştu. 91 yıl önce ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Anadolu’nun devrimci halkı bir araya gelerek bir mücadeleye giriştiler. O gün kazandığımız özgürlüğümüzü ilelebet bu topraklar üzerinde sürdürmek zorundayız. Bunun için de hepinizi Cumhuriyetimize sahip çıkmaya çağırıyorum. Hangi dil, din, ırk, mezhep, inanç ve renkten olursa olsun insana hizmet Hakk’a hizmet dedik. Söz verdiğimiz gibi kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimseyi ayrıştırmayacağız. 24 saat halkın içinde, halkla beraber olacağız” dedi.

Karaman Ermenek’te meydana gelen maden faciası nedeniyle Cumhuriyet Bayramı konserini iptal ettiklerini kaydeden Kılıç, şöyle devam etti: “18 işçimiz toprak altında. Dilerim bir an önce kendilerine ulaşılır. Çok büyük acılar yaşıyoruz. Avrupa’da 50 yıldır madenlerde kaza olmuyor. Onlar bu işi çözmüşler. Artık gereken önlemin alınması lazım.” Daha sonra parkı gezen ve yetkililerden park hakkında bilgi alan Kılıç’ı, çocuklar bir an olsun yalnız
bırakmadı.

PARKTA YOK YOK

6043 bin metrekarelik alanda inşa edilen parkta, 4551 metrekare yeşil alan, 132 metrekarelik sert zemin alanı, 218 metrekare kauçuk alanı, 562 metrekare kırık kiremit alanı, 294 metrekare mineral taş alanı mevcut. 63 adet ağaç ve 400 adet gül dikilen parkta, 1 adet çift kuleli oyun alanı, 2 adet tek kuleli oyun alanı da mevcut. Mahalle sakinlerinin spor yapmaları için parka, 6 adet fitness aleti, 410 metre yürüyüş parkuru ve 147 metrekarelik alanda basketbol sahası da yapıldı.

Park içerisinde ayrıca; 5 adet piknik masası, 30 adet bank, 2 adet ahşap köprü, 28 adet elektrik direği, 20 adet çöp kovası, 4 adet hayvan suluğu, 243 metre korkuluk bulunuyor.

MTEPE PARK1 (8)

MTEPE PARK1 (1)

MTEPE PARK1 (2)

MTEPE PARK1 (4)

Yorumlar kapalı.