nevşehir

Maltepeli Rasim Arı Nevşehir Belediye Başkanı seçildi

Abone Ol
Daha Fazla

Siyasi hayatına Maltepe’de başlayan Maltepe’nin genç evladı Rasim Arı, Nevşehir’e Belediye Başkanı seçildi. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’nin Nevşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan ve gece gündüz demeden çalışan Rasim Arı, çalışmalarının karşılığını alarak Nevşehir Belediye Başkanı seçildi.

Toplam 217 sandıkta 60.003 seçmenin katıldığı 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde Nevşehir’de kullanılan oyların %51,58’ini 30.024 oy alarak Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Rasim Arı, en yakın rakibine yaklaşık 11.000 oy fark atarak açık ara seçimleri kazandı. MHP’li rakibi Filiz Kılıç ise 19.893 ile oyların %34,33’ünü alarak seçimi ikinci sırada tamamladı.

31 Mart Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimleri sonrasında AK Parti Belediye Başkan adayı Rasim Arı, Nevşehir Belediye Başkanı seçildi.

Rasim Arı kimdir?

Rasim ARI, 1975 Nevşehir doğumludur.

1989 yılında eğitim görmeye başladığı Nevşehir İmam Hatip Ortaokulu’nun ardından 1993 – 1996 yılları arasında Pendik İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmüştür. 1996 yılında Marmara Üniversitesi İİlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimine başlarken 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2001 yılında Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak siyaset hayatına başlayan Arı, 2007 yılında AK Parti’den Nevşehir Milletvekilliği için Adaylığını koymuştur. 2002 yılında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Danışmanlığı görevine getirilmiş bürokrasi hayatına sırasıyla Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu’nun Danışmanı olarak devam etmiştir. 2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği’ne görevine atanan Arı, 2015 yılından itibaren atandığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Ayrıca;

Ataköy Marina ve Yat işletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği,

Maksev Maltepe Eğitim Kültür Sanat Vakfı Yönet Kurulu Üyeliği,

Wushu Federasyonu Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Ülkemizde yaşayan Suriyeli mültecilerin sosyal uyumlarını arttırabilmek ve uluslar arası medya da mültecilerin durumuna dikkat çekebilmek adına mültecilerden oluşan takımların yer aldığı Yeşil Sahada Barış İçin Kardeşlik Turnuvası düzenlenmiştir. Bu projede Suriyeli mülteciler spor ile sosyalleşebilme imkanını bulurken çeşitli sponsorlar aracılığıyla mültecilere de destekler sağlanmıştır. Projenin sonunda ünlü futbolculardan oluşan karma takım Suriyeli mültecilerle gösteri maçına çıkmışlardır. Ayrıca sporun birleştirici, bütünleştirici ve kaynaştırıcı gücü kullanılmak suretiyle, terör olaylarının yaşandığı illerde spora olan ilginin arttırılması, bölge gençliği ve halkının hem bireysel hem de toplumsal olarak gelişiminin sağlanması ve bölgenin sporla anılmasını sağlayabilmek adına “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Kardeşlik ve Spor Turnuvaları” hayata geçirilmiş ve her yaştan kesimin spora katılımı sağlanmıştır.

“Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında ise vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklar spor müsabakalarına götürülerek sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanmıştır Proje ülke genelinde ilgi ve merak uyandıran ve takip edilen bir sosyal sorumluluk projesi olarak sürdürülürken birçok spor kulübü de “Spor ile Hayata Gülümse” Projesine destek vermiştir. Hayata geçirdiği birçok sosyal sorumluluk ve hareketlilik projesi toplumsal sorunlara çözüm üretilmesine katkı sağlamış yürüttüğü projeler hem ülke genelinde hem de yurt dışında dikkat çekmiş ve bir farkındalık oluşmasını sağlamıştır.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim ARI, Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorumlar kapalı.