mtepe mahalle iftari (3)

Maltepeliler “Sevgi Sofrası”nda iftar yaptı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi’nin mahalle iftarları kapsamında ilk olarak Fındıklı’da kurduğu “Sevgi Sofraları”na katılan binlerce Maltepeli, dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

Maltepe Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Organik Pazar alanında düzenli olarak verilen iftara katılan binlerce Maltepeli oruçlarını açarken, aynı saatlerde Fındıklı Mahallesi’nde de iftar verildi. Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları ile CHP Maltepe İlçe Başkanı Zeynep Babacan’ın katıldığı mahalle iftarı, okunan Kur’an tilavetiyle başladı. Daha sonra dualarla oruç açılırken, binlerce Maltepeli hem birlikte oruç açmanın mutluluğuna ulaştı, hem de sahnelenen Hacivat ve Karagöz oyunuyla keyifli dakikalar geçirdi. Eşinden korkan kılıbık bir kocanın, bir kabadayıdan yardım istemesini anlatan oyunda, kahkahalar havada uçuştu.

ATEŞ BÖCEĞİ ERCAN BÜYÜLEDİ

Organik Pazar’da her gün düzenlenen etkinliklerde ise tarihçi-şair Taner Koltuk bir sohbet gerçekleştirdi. Daha sonra Hacivat-Karagöz oyunuyla çocuklar gönüllerince eğlendi. Ateş Böceği Ercan olarak anılan Ercan Bostancıoğlu’nun sahnelendiği, “Kadının Fendi” artı ortaoyununda ise coşku doruğa çıktı.

Yorumlar kapalı.