akpartigülsuyu

“Maltepe’nin Fethi Gülsuyu mahallesinde başlar”

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Faik Işık, Gülsuyu mahalle teşkilatı ile Ali Usta Restaurant’ta buluştu.

Gülsuyu mahalle teşkilatının ricası üzerine toplantıyı tertipleyen İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Faik Işık “Seçim döneminde Gülsuyu mahalle teşkilatı ile pek sohbet etme fırsatı bulamadık. Mahalle teşkilatının ricası üzerine bu toplantıyı tertip ettik” ifadelerini kullandı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Ercan Gümüş “Bizim bir sloganımız var. Maltepe’de fetih Gülsuyu’nda başlar. Mahalli idareler seçimlerinde %43 olan oy oranımızı %50, %60’lara çıkartacağız” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşmasını yapan İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Faik Işık “Bugün burada pek siyasi konuşma yapmak istemiyorum. Mübarek Berat Kandili münasebetiyle sizlerin ve tüm inananların kandillerini kutluyorum” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü.

AK Parti 8 Haziran’da yeniden iktidar olacaktır
9 kere seçime girip 9’undan da birinci çıktık. 10. seçimden de birinci çıkacağız.

Uzlaştıkları 60 maddeyi bile değiştirmediler
1982 anayasasını İstanbul Üniversitesi’nde okuduğumda bizim hocalarımız hazırlamıştı. O günden bugüne tüm partiler yeni bir anayasa yapılması gerektiğini söylediler. 33 senedir bunu söylüyorlar. En son TBMM’de arkadaşlarımız partilerin milletvekilliği ağırlığına göre değil, mecliste tüm partilerin aynı oranla temsil edildiği bir komisyonda 4 sene boyunca ancak 60 madde üzerinde uzlaşma sağlayabildiler. Bugünki Cumhurbaşkanımız o zaman ki başbakanımız gelin 60 maddeyi çıkartalım dedi. Buna da itiraz ettiler. Geçenlerde Kenan Evren vefaat etti. O zaman onun karşısında esas duruşunu gösterip selam duranlar ve onun yanında duranlar dahi cenazesine gitmedi, protesto ettiler. Muhalefet partileri de bunu yaptı. Ama o anayasanın değiştirilmesi için üzerinde uzlaştıkları 60 maddeyi bile değiştirmediler.

Yeni bir anayasa yapmak için eski anayasaya yemin edeceğiz
Cenazesine gitmemekle darbenin arkasından gitmeye devam ettiler. 8 Haziran’da sonuçlar ortaya çıktığında onlar da mazbatalarını aldığında bizim yeni anayasa dediğimizde tüyleri diken diken oldukları ama korumak istedikleri askeri darbenin anayasasına yemin edecekler. Buna bir tek biz itiraz ediyoruz. Eğer elimize mazbata alıp yemin etme fırsatı olursa, şuradan bilin ki biz 12 Eylül anayasasına baştan itiraz etmekteyiz. Yasal prosedür gereği o anayasaya diğerleri gibi yemin etmeyeceğiz. Biz yeni bir anayasa yapmak için eski anayasaya yemin edeceğiz. Onlar eskiyi korumak için yemin edecekler. Yeni anayasa dedikleri bu.

Halkın seçtiği tek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Başkanlık dedikleri de bir türlü anlaşılmıyormuş. İstanbul’u Büyükşehir Belediye Başkanı yönetiyormuş. Belediyelerinizi başkan yönetiyor. Meclisleri var. Bir 12 Eylül daha oldu bu ülkede. 12 Eylül 2010. Bir anayasa değişikliği oldu. Bu değişiklik ile Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, kurulduğundan bu güne Gazi Mustafa Kemal Atatürk’de dahil olmak üzere halkın karşısına çıkıp oy isteyerek bütün milletin oyu ile seçilmiş tek bir Cumhurbaşkanı var. Recep Tayyip Erdoğan. Niye ötekiler gibi davranmıyorsun diyorlar. Ötekiler gibi seçilmedi ki bu. Bunu halk seçti. Kabul edemedikleri bu işte. Cumhurbaşkanını sizin seçmeniz. Bunun adı Başkanlık işte” ifadelerini kullandı.

DSC_0281 copy

DSC_0285 copy

DSC_0286 copy

DSC_0287 copy

DSC_0288 copy

DSC_0290 copy

DSC_0293 copy

DSC_0302 copy

DSC_0305 copy

DSC_0307 copy

DSC_0310 copy

DSC_0314 copy

DSC_0316 copy

DSC_0324 copy

DSC_0327 copy

DSC_0330 copy

DSC_0340 copy

Yorumlar kapalı.