1c6d4642-04a4-4835-a12d-8f7173337571

MASK Ahmet Baykan’ı ağırladı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği, Maltepe’de bulunan amatör spor kulüplerin yaşadığı zorluklarların ve sorunların giderilmesini adına siyasi partilerden destek istedi. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatını, Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe ilçe Örgütünü ağırlayan Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Adına Başkan Behram Kaçar ve Amatör Spor Kulüp Temsilcileri, bu kez de MHP İlçe teşkilatını ağırladı.

Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Baykan öncülüğünde kahvaltıya katılan MHP İlçe Teşkilatı ve AK Parti İlçe Teşkilatı, Maltepe’de bulunan amatör spor kulüplerin sorunlarını sorunlarını dinledi.

Açılış konuşmasını yapan MASK Başkanı Behram Kaçar, bütün partilere eşit mesafede olduklarını vurgusunu yaptı. Sporla ilgili alanlara büyük yatırımlar yapılması gerektiğinin altını çizdi. Gençleri büyük tehlikelerin beklediğini söyleyen Kaçar, “Uyuşturucu toplumumuzu tehdit ediyor. Öncelikle iyi bir birey yetiştirilmesi gerekiyor. Biz de spor kulüpleri adına, hiçbir maddi manevi beklenti olmadan çalışan spor kulüplerimiz adına taleplerimiz var. Siyasi partilere eşit uzaklıktayız. Bütün belediye başkan adaylarımıza, meclis üyesi ve muhtar adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

“TALEPLERİMİZ VAR”

Spor camiası olarak talepleri olduğunu dile getiren MASK Başkanı Behram Kaçar, “Beklentilerimizin başında, spor camiasından isimleri mecliste görmek istiyoruz. Sizin gönlünüzde ne kadar yer ettiysek taleplerimiz de o yönde olacak. Seçilebilir bir yerden bizlere yakın arkadaşların aday gösterilmesini istiyoruz. Spor camiasının mecliste temsil edilmesini istiyoruz. Biz elimizden geldiği kadar mücadele ediyoruz” diye konuştu.

“HAKKANİYETLE PAYLAŞTIRACAĞIZ”

Daha sonra söz alan Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan adayı Ahmet Baykan, Behram Kaçar´ın taleplerinin meşru ve vazgeçilmez talepler olduğunu söyledi. Bütün spor kompleksleriyle ilgili hakkaniyet ve adalet ölçüsünde çözüm yollarını hayata geçireceklerini dile getiren Baykan, “Mevzuat dâhilinde kaynakları spor kulüplerine hakkaniyet ve adalet ölçüsünde paylaştıracağız. Kaçar´ın ‘Meclis´te spor camiasının da temsil edilmesini istiyoruz´ sözüne atıfta bulunan Baykan, “Meclis´te benim temsil ettiğime inanmıyor musunuz” diyerek kendisinin de sporcu kökenli olduğunu hatırlattı.

“MECLİS ÜYESİ OLARAK DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Ahmet Baykan, sözlerinin devamında Behram Kaçar´ın talebine şu karşılığı verdi: “Bu hizmeti verecek bir arkadaşı da meclis üyesi olarak değerlendireceğiz. Gerek gençlikle ilgili hassasiyet konusunda gerekse spor kulüpleri ile ilgili ayrımcılık yapmayız. Maltepe´ye gençlik merkezi ve tesisler anlamında daha fazla yatırım yapılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.