mert inal

Mert İnal Maltepe’ye Aday

Abone Ol
Daha Fazla

16 Aralık Cumartesi Günü gerçekleşecek CHP Maltepe Gençlik Kolları Kongresi’nde yarışacak adaylardan Mert İNAL açıklamasını yaptı. Başkan Adayı Mert İNAL adaylık açıklamasında;

“Değerli Partililer,
Emeğini ve Mücadelesini Cumhuriyet Halk Partimize adamış, bedel ödemiş, Maltepe’nin her yerinde alın teri olan Genç Kardeşlerim, Ülkece içinden geçtiğimiz dönem, eğitim, ekonomi, hukuk ve tüm kurumların tek bir odağa göre belirlendiği, hak-hukuk-adalet düzeninden uzak, laikliğe ve Atatürk’e düşman bir siyasi iktidar dönemidir. Rotası iktidar olan bir partinin mensubu, Gençlik Örgütleri olarak bizlere düşen yorulmadan, yılmadan cumhuriyetimiz ve kazanımları için mücadele etmektir.

Bu mücadelenin bir parçası olarak başlayan Gençlik Örgütleri Kongre Süreçlerinin tüm örgütlerimiz için hayırlı olması temennisi ile sözlerime devam edeceğim. Emeğin kazanacağı, ilkeli siyasetimizi Maltepe’den başlayarak Partimizi iktidara taşıyacak her kademeden kadrolara taşımak gayesiyle, bu duyguları paylaşan örgütümüzün ortak iradesi sonucunda CHP Maltepe İlçe Gençlik Örgütü Başkanlığı’na adaylımı koymuş bulunuyorum.

Merhum Genel Başkanımız Sn. Bülent Ecevit’in bir sorusunu hatırlatmak isterim. “Demokratik bir partinin kanunlara saygılı, özgür üyeleri mi olacağız, kapı kulları mı olacağız?” Buradan göğsümü gere gere söyleyebilirim ki KAPI KULLARI OLMAYACAĞIZ! Her biri karar verecek kadar yetiye ve niteliğe sahip olan örgütüm adına tek temennim kongre sürecinin GENÇLER tarafından yönetilmesidir.

Bizim mücadelemiz çerçevesinde atacağımız ilk adım, genç kardeşlerimizin siyasete katılımını maksimum seviyeye ulaştırmak olacaktır. Faşizme karşı direnmek için tüm genç kardeşlerimizi partimizin çatısı altına davet edeceğiz. Gençlerin siyasete katılımının önünde duran en büyük engel, yetersiz kurumsal yapılardır. Maltepe’den başlayarak Gençlere yönelik esnek kurumsal planlamaları hayata geçirmek istediğimizi de burada ifade etmek istiyorum.

Yıllarca parçası olduğumuz sistemin geliştirilmesine yardımcı olarak tespit edip, projeye döktüğümüz çalışmalardan bazıları, Gönüllüler İletişim Ağı, Genç Akademi, Kişisel Gelişim Atölyeleri, Çeşitli Örgütlenme Modelleri, Mahallelerde Park Buluşmaları, Tecrübe Konuşuyor Etkinlikleri, Gençlik STK’ları da dâhil olmak üzere kapsamlı Danışma Kurulu oluşumu ve birlikte geliştireceğimiz projelerimizi yine hep birlikte hayata geçireceğiz. İzinden ve ışığından asla sapmayacağımız Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün de dediği gibi; “İhtiyacımız olan tek şey çalışmaktır.”

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 2 büyük eserinden biri Cumhuriyet Halk Partimizin Maltepe Gençlik Örgütü Başkanlığına adaylık sürecim, mücadelemize inanan, emekten ve örgütten yana bir yönetim anlayışı talep eden siz değerli genç kardeşlerimin destekleri ile başlıyor. Hepinize yürekten teşekkür ederken, birlikte yarışacağım aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Unutmayın! Gençlik, bugünün ortağı, yarının sahibi, özgürlüğün sesidir.

En büyük gücüm bana olan inancınız, en güçlü hayalim tüm bunları birlikte hayata geçirmektir” ifadelerini kullandı.

Mert İNAL Kimdir?
1994 İstanbul doğumlu olan Mert İNAL öğrenim hayatına Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü son sınıfta devam etmektedir. Aynı zamanda Maltepe Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde çalışmakta olan İNAL, siyaset hayatına 2012 senesinde Gençlik Kolları Mahalle Temsilciliği ve Bilişim Komisyonu görevleri ile başladı. Partisinin tüm kademelerinde eylem ve etkinlik organizasyonları, alan çalışmaları, bilişim desteği gibi durumlarda aktif rol aldı. 2014 Yılında Maltepe Gençlik Kolları Örgütten Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan İnal, 2015 Yılında Maltepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimi’nde Gençlik Meclisi Başkanlığı’na seçildi ve 2 sene görev yaptı. En son 2015 yılında yapılan İlçe Gençlik Kongresinde CHP Maltepe İlçe örgütünün teveccühü ile Gençlik Kolu İl Delegeliğine seçildi.

Yorumlar kapalı.