mtepe pazaryeri temel (1)

Modern, kapalı bir pazar yeri’nin temeli atıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Halka dönük sosyal politikalarıyla dikkat çeken Maltepe Belediyesi, Bağlarbaşı Mahallesi’ne modern, kapalı bir pazar yeri kazandırmak için kolları sıvadı. 4 bin 750 metrekarelik alanda inşa edilecek pazar yerinde, 3 bin 750 metrekarelik alanın üstü kapatılacak.

Pazar yeri temel atma çalışmalarına katılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, alandaki beton dökme çalışmalarına ise bizzat yardımcı oldu. Burada kısa bir açıklama yapan Kılıç, “Semt pazarları, bu toplumun uzun yılardır önemli ihtiyaçlarından birine cevap veriyor. Ancak, özellikle İstanbul’da hızla gerçekleşen yapılaşma, binaların giderek artması önceleri insanların rahatça alışveriş yaptığı pazar yerlerinin yetersiz kalmasına sebep oluyor. Halkımızın taleplerine dönük olarak özellikle Maltepe’deki pazar yeri ihtiyacına bizzat müdahale ederek, daha modern, insanların kolaylıkla ulaşabileceği pazar alanları kurmak için kolları sıvadık. Burada müjdesini verdiğimiz kapalı pazar alanımız, Bağlarbaşı mahallesi sakinlerine ve Maltepemize hayırlı olsun” diye konuştu.

7/24 GÜVENLİK KONTROLÜ

Toplamda 4750 metrekare alanda inşa edilen pazar yerinde, 3750 metrekarelik alanın üstü kapatılacak. Homojen bir aydınlatma sistemi ile ses sitemi kurulacak ve güvenlik kameralarıyla 7/24 takip edilecek pazar yerinin etrafında ise yeşillendirme, ağaçlandırma ve çiçeklendirme ile peyzaj düzenlemesi yapılacak. Bölgede ayrıca 220 metrekarelik müştemilat binası planlanırken, buraya zabıta karakolu, kafeterya ve tuvaletler inşa edilecek.

Yorumlar kapalı.