Cumhuriyet-Halk-Partisi-nden-İstanbul-1-Bölge-Milletvekili-aday-adayı-Necdet-Saraç-630x320

Necdet Saraç Adaylığını Açıkladı

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı olan Necdet Saraç, Maltepe’de yüzlerce katılımcının coşkulu alkışlarıyla aday adaylığını açıkladı. Saraç, “7 Haziran’da 65 yıllık sağcı iktidarların saltanatına son vermek mümkün, yeter ki inanalım” dedi.

Necdet Saraç’ın milletvekili aday adaylığını açıkladığı Maltepe Küçükyalı Serince Salonu tıka basa dolarken onlarca kişi de ayakta kaldı. Her yaştan insanın katıldığı toplantı CHP Maltepe İlçe Başkanı Hasan Solmaz’ın açış konuşmasıyla başladı. Maltepe’nin İstanbul siyasetinde önemli bir yeri olduğunu belirten Solmaz, Necdet Saraç’ın yerel seçimlerdeki çalışmalarına da vurgu yaparak, Maltepeli adayların öncelikleri arasında yer aldığını da belirtti.

Daha sonra salondakilere duygulu anlar yaşattığı gibi coşturan bir cinevizyon gösterisi yapıldı. Cinevizyonda hem düzenin değişmesine vurgu yapılırken, hem de Necdet Saraç’ın siyasi ve sosyal çalışmalarından örnekler ekrana yansıtıldı.

SOL OLMADAN OLMAZ
Cinevizyondan sonra kürsüye çıkan Necdet Saraç, “bir dev çınarı” olarak nitelediği Yaşar Kemal’i andı ve arkasından da Yaşar Kemal’den Berkin Elvan’a, Özgecan’dan Nuh Köklü’ye kadar hepsine selam gönderelim dedi ve şunları söyledi:

7 Haziran’da artık bir dönemi bitirelim, 65 yıllık sağcı iktidarlara son verelim. ideolojiler bitti, sağ-sol bitti diyenlere inanmayın, onlar halen devam ediyor. Politik duruşu sağlam olanlar, yüzü sola dönük olanlar kazanıyor. Yunanistan, İspanya, İrlanda, Uruguay bunu gösteriyor. Oralarda oluyorsa bizde nende olmasın? CHP gibi 12 milyon oy almış, 1 milyon yüz bin üyesi olan bir parti kararlılık göstermek, köşeli konuşmak zorundadır. Bu devlet yeniden laik ve demokratik olacaksa sol olmadan olmaz. Ancak sol bir iktidar, ayrımcılığı da, bölücülüğü de, mezhepçiliği de ortadan kaldırır. Laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti kurar. Sol bir iktidar yürüyüşünü başlatmak için ön seçim de, parti içi demokrasi de çok önemli. 1 milyon 100 bin üyeyi ortak bir aidiyet duygusuyla harekete geçirmek, iktidar için önce kendimizi, sonra da halkı inandırmak gerekir.

ANLAŞILIR BİR BİLDİRGE
Daha sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş konuştu. Seçim hazırlıklarını anlatan Karakaş da partinin iktidar yürüyüşü için programının önemli olduğuna vurgu yaparak, “herkesin anlayacağı, kısa ve anlaşılır bir seçim bildirgesi hazırlıyoruz” dedi. “Gücümüzü birleştirerek 7 Haziran’da CHP’yi iktidar yapmak mümkün” diyen Karakaş, ön seçim sonrası birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

GENÇLER BİR ADIM ÖNE
Karakaş’ın konuşmasından sonra ilçe başkanları ile milletvekili aday adayları birlikte sahneye çıktılar ve toplantının son konuşmacısı olarak CHP Maltepe İlçe Gençlik Kolu Başkanı Alican Yiğit’i sahnede birlikte dinlediler. Alican Yiğit konuşmasında öldürülen gençleri örnek vererek, Berkin’in de, Ali İsmail’in de annesi ve babası vardı. Hepimizin var. Şimdi zaman bir adım öne çıkma ve mücadeleyi yükseltme zamanı dedi.

Necdet Saraç’ın milletvekili aday adaylığı toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, PM üyeleri Ali Özcan ve Ümran Köksüz, CHP Maltepe İlçe Başkanı Hasan Solmaz, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Gamze Öztürk, Tuzla İlçe Başkan Yardımcıları Hasan Sonkaya, Nurdail Mürvet Şen ve bir çok ilçe yöneticisi, belediye meclis üyesi ve mahalle temsilcisi katıldı. Ercan Karakaş, Ali Özcan ve Ümran Köksüz’ün dışında Mehmet Ali Kankotan, Sırrı Dinç Çoban, Güliz Kaptan, Barış Yarkadaş, Kamer Gök, İsmail Saçlı, Özgen Namal, Nurettin Sarubal, Hüseyin Soykan gibi bir çok aday adayı katıldı.

Cumhuriyet-Halk-Partisi-nden-İstanbul-1-Bölge-Milletvekili-aday-adayı-Necdet-Saraç-630x320

chp-istanbul-1-bölge-milletvekili-aday-adayı-necdet-saraç

CHP-istanbul-1bölge-milletvekili-aday-adayı-necdet-saraç

Kaynak: Haberde İmza

Yorumlar kapalı.