olcay yılmaz

Olcay Yılmaz Adaylığını Açıkladı

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı için yapılacak olan Kongrede CHP Maltepe eski gençlik Kolları Başkanı ve ADD Başkanı Olcay Yılmaz Adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı için yapılacak olan Kongrede CHP Maltepe eski gençlik Kolları Başkanı ve ADD Başkanı Olcay Yılmaz Adaylığını açıkladı.

İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirdiği adaylık açıklamasında partileri Yılmaz’ı yalnız bırakmadı. Olcay Yılmaz açıklamasında Sonuna kadar kendi kişisel ihtiraslarımı kenara bırakarak, bu örgüte sahip çıkacağıma, her yerde temsil niteliğini kazanması adına elimden gelen mücadeleyi vereceğim ifadelerine yer verdi.

“Cumhuriyet Halk Partisi, bizim için bir aşk hikayesi”

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı 13. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığı için aday olduğunu örgütü önünde deklare eden Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü “Ben bu örgütü asla yalnız bırakmayacağım. Ben bu örgütü asla kişisel ihtiraslara bırakmayacağım. Sonuna kadar kendi kişisel ihtiraslarımı kenara bırakarak, bu örgüte sahip çıkacağıma, her yerde temsil niteliğini kazanması adına elimden gelen mücadeleyi vereceğim. Mesela benim örgütümde belediyede temsil noktasında bu işi yapabilecek dostlarım var iken, tanımadığımız arkadaşların Maltepe Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsil etmesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanlığı görevini de yürüten Yılmaz başkan ada “Yaşama soldan bakan, yüreğinden bakan bir örgüte kağıttan okunmaz, yürekten okunur. Böyle çıktım karşınıza. 16 yıllık bir emeğin neticesinde partimizi bir adım ileriye götürmek adına bir sevda ile yola çıktık. Cumhuriyet Halk Partisi, bizim için bir aşk hikayesi. Biz bu aşkı Mart’ın ayazında sokakta direklere tırmanırken, bayrak asarken büyüttük. Gezi Parkı’nda gaz yerken, Başbüyük’te Adem Kaya ile beraber mücadele ederken, polisten cop yerken büyüttük. Biz bu aşkı yüreğimizde büyüttük. Ben bu örgütün çocuğuyum.” ifadelerine yer verdi.

“Benim rakibim AKP İlçe Başkanı’dır”

Sözlerine emekten ve mücadeleden yana taraf olduğunu ekleyen ADD Başkanı Yılmaz, “Benim rakibim asla beraber mücadele ettiğim dostlarım, yoldaşlarım değildir. Benim rakibim AKP İlçe Başkanı’dır. Benim rakibim diğer ilçe başkanlarına oy verecek dostlarım değildir.” şeklinde konuştu.

“Bunu hep birlikte yaptık”

25 yıl aradan sonra büyükşehir seçimlerinin alınmasına değinen Yılmaz, “Maltepe’de kazandığımız değeri Büyükşehir’e de taşıdık. Bunu hep birlikte yaptık.” dedi.

Yorumlar kapalı.