milletin partisi 14 yaşında

Osman Boyraz ”Milletin partisi 14 yaşında”

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti İstanbul 24. Dönem Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti’nin kuruluşunun 14. yılı ile alakalı bir mesaj yayınladı. Boyraz mesajında; Bundan tam 14 yıl önce milletin sinesinden bir tohum, fidana dönüştü. O fidan bugün Türk siyasi tarihinin en köklü çınarı oldu. Evet, Kurucu Genel Başkanımız ve Halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Ağustos 2001 günü kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi ilk günkü heyecan ve yaşanmışlıkların verdiği tecrübe ile 14. yaşında çok daha güçlü ve çok daha kararlı.

Kurulalı henüz daha 15 ay olmuşken girdiği ilk seçimde tek başına iktidar olan partimiz o günden beri aziz milletimizin teveccühü ile girdiği tüm seçimlerden en yüksek oy oranını almış ve milletten aldığı yetkiyi, statükoculara karşı en etkin şekilde kullanarak Türkiye’nin önünü açmış, büyük atılımlara imza atmıştır.
14 yıldır olduğu gibi bundan sonra da AK Parti insan onurunu ön planda tutarak adaletle hükmedip ülkemizi ve milletimizi kalkındırmaya devam edecektir. Yine bu 14 yıllık süreçte dost görünen düşmanların yüzleri gün yüzüne çıkmış ve bertaraf olmuşlarken AK Parti yine son seçimlerde milletin teveccühü ile birinci parti olarak en sevilen parti unvanını korumuştur.

Aziz milletimiz emin olsun ki milli ve manevi değerlerimizden ödün vermeden nice 14 yılları hep birlikte göreceğiz. Bir Kasım sabahı ülkemize güneş gibi doğan AK Parti yine bir kasım sabahı milletimizin üzerine güneş gibi doğacak, karanlık ellerin karartmaya çalıştığı aziz milletimizin geleceğine kararlılıkla ışık tutacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizle hemhal olmuş partimizin 14. Yılını kutluyor, Genel Merkez organlarımızdan mahalle teşkilatlarımıza kadar ki onlar emegini alınterini samimiyetini bu dava için seferber eden eli öpülesi her bir üyemiz başta olmak üzere bu AK davaya gönül vermiş herkesten Rabbim’in razı olması için dua ediyorum.

Sözlerime Üstad Necip Fazıl’ın bu günler için derin manalar ihtiva eden şu mısraları ile son veriyorum:
Mehmedim sevinin başlar yüksekte
Ölsek de sevinin eve dönsek de
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte
Yarın elbet elbet bizimdir
Gün doğmuş gün batmış elbed bizimdir” ifadelerini kullandı.

milletin partisi 14 yaşında

Yorumlar kapalı.