maltepe belediyesi bayram

Ramazan Bayramı’nda mezarlıklara ücretsiz ring seferi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi, arife günü ve Ramazan Bayramı’nın ilk günü mezarlıklara ücretsiz ring seferi düzenleyecek.

Maltepe Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda mezarlıklara ücretsiz ring seferi düzenleyecek. Arife günü ve bayramın ilk günü olan 3-4 Haziran tarihlerinde ilçe meydanından 08.00’de başlayacak ring seferleri, saat 16.00’a kadar devam edecek. Vatandaşlar servislerle, Küçükyalı, Başıbüyük, Büyükbakkalköy, Ferhatpaşa, Gülsuyu, Pendik Yeni Şıhlı ve Kurtköy mezarlıklarına arife ve bayramın birinci günü ücretsiz olarak taşınacak. Maltepe halkının yanından olduklarını her fırsatta dile getiren Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Halkımızın Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Herkese şeker tadında bir bayram diliyorum. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de mezarlıklarımıza ücretsiz ring seferleri düzenliyoruz. Böylece kaybettiğimiz değerli canlarımıza da vefamızı gösteriyoruz. Ruhları şad olsun. Maltepe kıvançta ve mutlulukta bir arada olduğu gibi acı da ve kederde de bir aradadır. Her zaman halkımızın yanındayız” dedi.

Mezarlıklara gidecek servislerinin güzergâhları şöyle:

1. Güzergâh: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5 güzergâhını takiben yeni yoldan Başıbüyük Mezarlığı’na, oradan Küçükyalı Mezarlığı’na geçilecek. (Seferler yarım saat arayla düzenlenecek.)
2. Güzergâh: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5 güzergâhını takiben sırasıyla Büyükbakkalköy ve Ferhatpaşa mezarlıklarına gidilecek. (Seferler yarım saat arayla düzenlenecek.)
3. Güzergâh: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5 güzergâhını takiben Gülsuyu Mezarlığı’na ulaşım sağlanacak. (Seferler yarım saat arayla düzenlenecek.)
4. Güzergâh: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5’i takiben Pendik Köprüsü’nden Pendik Yeni Şıhlı ve Kurtköy mezarlıklarına gidilecek. (Seferler birer saat arayla düzenlenecek.)

Yorumlar kapalı.