ravza-kavakçı-kan

Ravza Kavakçı Kan Maltepe’de

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Milletvekili adayı Ravza Kavakçı Kan, “Toplumun temel taşı olan kadınlarımıza karşı şiddet kabul edilemeyecek bir şey” dedi.

Kahvaltı programının açılış konuşmasını yapan AK Parti Maltepe Kadın Kolları Başkanı Av. Hatice Aydın programa katılan kadınlara ve Milletvekili Adayı Ravza Kavakçı Kan’a teşekkür etti.

Maltepe Dragos sahilde DSI 14. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen kahvaltılı toplantıda okul aile birliği temsilcileri ve AK Parti’li kadınlarla bir araya gelen AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Ravza Kavakçı Kan özgürlükler noktasında gelinen noktanın AK Parti sayesinde başarıldığını söyledi. Kavakçı Kan, AK Parti hükümetinin Meclis’in açılmasıyla birlikte kamuda çalışan kadınların daha üst makamlara gelmesi için düzenleme yapacağını ve kadınlara ek bir derece puan verileceğini söyledi.

İstanbul’da 1972 yılında dünyaya geldiğini ve Teksas Üniversitesi bilgisayar Bölümünde lisans eğitimi yaptığını söyleyen Kavakçı Kan, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde öğretim üyeliği, İBB Akbil Projesinde ardından yine İBB’de AB bölümünde görev yaptığını söyledi.

Türkiye’nin 13 senede geldiği noktayı anlatan Ravza Kavakçı Kan “Sağlık hizmetlerimiz iyi gidiyor. Eskiden hastane kuyruğunda beklerdiniz, sıranız geldiğinde kısmet olursa hizmet alırdınız, olmazsa önce bir azar yer sonraki gün bir daha sıra beklerdiniz. Doğum yapan kadınlarımız hastane masraflarını ödeyemediklerinde çocukları hastanede rehin kalırdı. O günlerden bugünlere geldik. Şimdi hiçbir maddi imkanınız olmasa bile hastanede tutsak kalması söz konusu dahi değil” şeklinde konuştu.

Askeri vesayet dönemi geçmişte kaldı
Kavakçı Kan “Geçmiş dönemlerde Milli Güvenlik Kurulu toplantıları oluyor, bu toplantılar ardından askerin dediği oluyordu. Demokrasi ise halkın seçtiği kişiler ne derse odur çünkü halkı temsil etmek için oradalar. Olağanüstü hal zamanları 1980’li dönemlerde 3 kişi bir araya gelemiyordu. Sokağa çıkma yasağı vardı. Şimdi ise askeri vesayet dönemi geçmişte kaldı” ifadelerini kullandı.

1

2

3

4

5

6

Yorumlar kapalı.