ismetyılmazmaltepe

Sivaslılar meclis başkanını ağırladı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Sivaslılar Derneği her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programında bu yıl meclis başkanını ağırladı. Wonderland’da düzenlenen iftar programına TBMM meclis başkanı İsmet Yılmaz, İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, 24. Dönem İstanbul Milletvekilleri Osman Boyraz, Bilal Macit, AK Parti MKYK üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen, AK Parti Maltepe ilçe başkanı Av. Ümit Çoban, Maltepe Eski Belediye Başkanı Fikri Köse yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda Sivaslı katıldı.

İftar programının açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Resul Gürsoy şunları söyledi. Geçtiğimiz yıl Manisa’nın Soma ilçesinde düzenlenen iftar programına vurgu yapan başkan Resul Gürsoy “Soma’da yaşanan elim kaza sonucu oradaki acıyı biraz olsun dindirmek adına lokmamızı Soma’daki vatandaşlarımızla paylaşma kararı aldık. Soma’ya giderek Soma Kaymakamı, Belediye Başkanı, Belediye Başkan yardımcıları ile görüşerek iftar programı organize ettiler. Soma Sarıhoca aş evi aracılığı ile 5.000 ( 5 Bin ) kişiye iftar verdik. İftar programı sonrasında şehitliği gezerek maden faciası sonrası şehit olan vatandaşlarımızın acılarını paylaştık. Bu sene de Sivas’ımızın gururu TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’ı konuk ederek hemşerilerimizle birlikte iftar programı düzenledik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Sivaslılar Derneği Kurucu Başkanı ve 24. Dönem İstanbul Milletvekili Osman Boyraz konuşmasında birlik, beraberlik vurgusu yaptı.

İftar programının kapanış konuşmasını yapan TBMM başkanı İsmet Yılmaz “”Bu yemeği düzenleyen ve güzel bir geleneği devam ettiren Maltepe Sivaslılar Derneği Başkanı Resul Gürsoy ve yönetimine teşekkür ederim. “Halkları millet yapan en önemli unsurlardan birisi ortak bir tarih geçmişi ama bir diğeri ise birlikte yaşama iradesidir” diyen Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü.

“ALLAH BU ÜLKEYİ MÜSLÜMANSIZ, VATANSIZ, SEVGİSİZ BIRAKMASIN”

Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu ifade eden Meclis Başkanı Yılmaz, “Ramazan rahmet ayı, ‘başı rahmet ortası mağfiret, sonu kurtuluş’ derler ve bu aynı zamanda Kuran ayıdır. Kadir Gecesi’nde indirildiğine inandığımız Kuran indirilmiştir. Kadir Gecesi ile bize bu ay 11 ayın sultanı oldu. İnşallah yüz akıyla birlikte nice bayramlara ulaşırız. Ramazan bereket ayı dedik. Bu ayda zamanımız bereketlenir, nimet bereketlenir ve birbirimizle olan muhabbetimiz, sevgimiz bereketlenir. İnşallah bu geleneği devam ettirmek lazım ve bu ayda dualar kabul olur. Duaların en yüceye yükseldiği aydır ve Arif Nihat Asya’nın duasında yaptığı gibi bizimde duamız odur ki Cenab-ı Allah bu ülkelerin camilerinde ezan, minarelerinde mahya, yıllarını Ramazan’sız bırakmasın. Bu ülkeyi, bizleri sevgisiz, vatansız ve bu ülkeyi, Müslümansız bırakmasın” ifadelerini kullandı.

DSCF4559 copy

DSCF4561 copy

DSCF4569 copy

DSCF4581 copy

DSCF9060 copy

DSCF9061 copy

DSCF9062 copy

IMG_9000 copy

IMG_9004 copy

IMG_9005 copy

IMG_9007 copy

IMG_9015 copy

IMG_9020 copy

IMG_9022 copy

IMG_9028 copy

IMG_9031 copy

IMG_9033 copy

IMG_9043 copy

IMG_9044 copy

IMG_9058 copy

Yorumlar kapalı.