timthumb

Taraftarlardan kongre çağrısı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor taraftar grubu Asi Dramalıların tribün lideri Hüseyin Kont basın mensupları ile bir araya geldi. Maltepespor Başkanı İlhan Özüpekoğlu’nun kendilerine yönelik eleştirilerine yanıt veren taraftarlar; “takım kendi evinde tarihi farkla mağlup olurken Mevcut başkan ve yönetim bizden ne bekliyordu alkışlanmak mı yada olanları görmezden gelip olan bitenden habersiz mi davranmamızı bekliyordu” şeklinde ifade ettiler.

2015-2016 sezonunda elde edilen kötü sonuçların kendilerini bu açıklamaya mecbur bıraktığını ifade eden Maltepespor taraftar grubu Asi Dramalıların tribün lideri Hüseyin Kont; “Bugün bulunduğumuz durumda okuduğunuz satırları bizi paylaşmaya iten neden mevcut Maltepepsor yönetimi zihniyeti puan tablosundaki yerimiz ve Takımımızın ait olduğu 2.lige çıkmak için yıllardır çektiği şampiyonluk hasretidir” dedi.

İlhan Özüpekoğlu başkanlığında ki kulübün transfer politikası ve yönetim stratejisinin kulübü gelinebilecek en kötü noktaya getirdiğini ifade eden Kont sözlerini şöyle sürdürdü;

“Alt yapısı olmayan hiç bir hedefi olmayan ligde kalmaktan başka gayesi bulunmayan bir kulübün taraftarı olmak bizi kahrediyor.Yıllardır aynı zihniyet modeli ile yönetilen kulübümüzün sezon başında hiç bir başarısı olmayan bir hoca ile lige başlaması hatalar zincirinin ilk halkasıdır.Yapılan transferlerle takımı bırakın 2.lige çıkartacak ligde bile tutamayacak kadar kötü bir futbol takımı kurulması tamamen büyük bir hatadır.

Bizlerden alkışlamamızı mi bekliyorlardı
Biz taraftar olarak artık bu zihniyetle bu kulübün yönetilmesinden bıktık ve yeşil bursa maçında tepkimizi ortaya koyduk takım kendi evinde tarihi farkla mağlup olurken mevcut başkan ve yönetim bizden ne bekliyordu alkışlanmak mı yada olanları görmezden gelip olan bitenden habersiz mi davranmamızı bekliyordu bizim yaptığımız protestoyu başka yerlere çekip başkaları yaptırdı deyip protestomuzu başka yere çekmeye çalışması tamamen kendi başarısızlıklarını örtbas etmesidir.

Kulüpten tek çıkarımız 2. Lige Çıkmasıdır
Basın toplantısında çıkarı olan kişiler taraftarı yönlendirdi açıklaması yapması bizim davamızda ne kadar haklı olduğumuzun göstergesidir. Bu kulüpten kimlerin çıkarı olduğu kimin hem başkan hem kiracı olduğunu tüm Maltepe kamuoyu biliyor. Bizim bu kulüpten tek çıkarımız bu takımın 2.lige çıkmasıdır. Geçmişten günümüze oluşan bu zihniyeti yıkmak yeni bir Maltepespor yaratmak için halkıyla taraftarıyla özdeşleşen taraftarına çete muamelesi yapmayacak bir kulüp olması için bu gayede olmayanların Maltepespor’da yeri olmadığını artık bilmeleri gerektiği anlatmak için biz bu yolda ilerleyeceğiz. Tek tek herkese ulaşacağız dün belediyede yarın her yerde herkese Maltepespor’un durumu anlatmak bizim görevimizdir. Hiç bir şekilde çıkar ve menfaat için bu takımın destekçisi olmadığımızı herkes biliyor.

Sayın Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan Maltepespor’u hak ettiği hedefe ulaştıracak Maltepepsor’a hizmetten başka Maltepepsor menfaatleri dışında en ufak bir talebi beklentisi olmayacak bu kulübe sahip çıkacak bir başkan bulmasını istiyoruz. Belediye kulübe destek çıkmıyor diye hedef gösterenler belediye kulübe karışamaz demeye hak sahibi değillerdir. Bu nedenle kongre talebimizi ısrarla söylüyoruz.

Yeni Kongre Yeni Maltepespor demek
Bir kez daha haykırıyoruz ; Bu kulübü başarısızlığa mahkum edenlerin bu kulüpte hiç bir zaman yeri yoktur.Seçimle geldik seçimle gideriz açıklaması yaparak mevcut başkanın demokrasi dersi vermesi tamamen Maltepespor’u başarısızlığa mahkum etmesinden başka bir şey değildir.Seçimle gelen bir başkan ise seçim vaadi şampiyonluktan başka bir şey olmamalı. Biz taraftarız kimsenin adamı kimsenin destekçisi değiliz kimsenin lafıyla iş yapmıyoruz bizim başkanımız hedefi olacak kamuoyuna açıklayacak ben bu kulübü şampiyon yapacağım başka bir yolu yok bize söz verecek hedefi olacak Maltepeliden önce Maltepesporlu olacak başkan bu kulübü hak ettiği yere getirecektir.

Para İçin Değil Arma İçin Buradayız
Biz para için değil arma için buradayız.Biz birilerinin değil Maltepespor’un adamıyız. İşin özeti İlhan Özüpekoğlu gidecek onun zihniyetinde olanlar bu kulübün artık bir çiftlik değil bir başarı abidesi olma zorunluluğunu benimseyecektir. Yaşasın Yeni Kongre Yaşasın Yeni Maltepespor için herkesi tüm Maltepespor sevdalılarını desteğe bekliyoruz.”

Yorumlar kapalı.